44 631-81-36 Kancelaria  881-159-365 Ksiądz proboszcz
 

Ogłoszenia parafialne – 26 sierpnia 2018r

Ogłoszenia parafialne – 26 sierpnia 2018r

  1. Uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej, czczonej jako Królowa Polski i główna patronka naszego narodu, skłania nasze serca ku jeszcze większemu zawierzeniu Jej naszych losów. Wsłuchani w słowa Maryi: uczyńcie wszystko, co wam mówi mój Syn, starajmy się wiernie wypełnić Jej wskazania.
  1. Dzisiejsza niedziela kończy trzyletni okres posługi kapłańskiej w naszej parafii ks. Konrada. Wyrażamy mu szczere podziękowania i życzymy, aby nadal tak gorliwie służył Bogu i ludziom w Kościele Chrystusowym. Od jutra podejmuje on pracę w parafii Matki Bożej Dobrej Rady w Zgierzu, a u nas rozpoczyna swą posługę wikariuszowską ks. Mateusz Wójtowicz.
  1. Nadchodzi czas dziękczynienia za tegoroczne zbiory. Dzisiaj odbywają się w Brzezinach Archidiecezjalne Dożynki, a u nas, w ramach Dni Szczercowa mają miejsce – Gminne Dożynki. O godz. 13.30 – Msza św. podczas której podziękujemy za tegoroczne plony. Dożynki parafialne będą połączone tradycyjnie z naszym odpustem 8 września.
  1. We wtorek, w porze obiadowej, nawiedzi naszą parafię wracająca z Jasnej Góry Pielgrzymka Pabianicka.
  1. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. za zmarłych.
  1. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi po mszy św. wieczornej.
  1. Dnia 1 września wspominamy 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Będziemy się modlić o pokój na świecie oraz za wszystkie ofiary wojny.
  1. Kończy się czas letnich wakacji dla dzieci i młodzieży. Od przyszłej niedzieli zapraszamy dzieci szczególnie na Mszę św. o godz. 10.00 a młodzież na 17.00. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku nauki – w poniedziałek 3 września o godz. 8.00.
  1. Światowe spotkanie rodzin w Dublinie w Irlandii jest dobrą okazją do wsłuchania się w głos papieża Franciszka o narzeczeństwie, małżeństwie i rodzinie – o tym przeczytamy w najnowszym Gościu Niedzielnym. Niedziela i Idziemy podejmują inne ciekawe tematy. Zachęcamy do lektury.
  1. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Adam Kaczmarski. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram