44 631-81-36 Kancelaria  881-159-365 Ksiądz proboszcz
 

Ogłoszenia parafialne – 19 sierpnia 2018r

Ogłoszenia parafialne – 19 sierpnia 2018r

  1. Pan Jezus poucza dzisiaj swoich słuchaczy, że On jest z nami i pozostanie obecny i żywy pod postacią chleba i wina. Każdy z nas może skorzystać z tego ożywiającego pokarmu, który nam zostawił. Co więcej, karmienie się Jego Ciałem jest warunkiem koniecznym, aby osiągnąć życie wieczne. Nie lekceważmy tego.
  1. W sierpniu często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W minionym tygodniu celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. W środę, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową, a w przyszłą niedzielę, 26 sierpnia uroczystość NMP Częstochowskiej. Na jej odpust wędrują na Jasną Górę pielgrzymi. W środę ok. 11.30 dotrze do nas 38 Piesza Pielgrzymka Ziemi Łaskiej do której dołączają się pielgrzymi z naszej parafii. Zachęcamy, kto jeszcze chciałby się wybrać na pielgrzymi szlak może się zapisać. Do plecaka intencji można jeszcze dodać swoje prośby i podziękowania, które pielgrzymi dołączą do modlitwy podczas drogi na Jasną Górę. Nasze pielgrzymowanie rozpocznie się od wspólnej Mszy św. o godz. 11.40 i przerwie obiadowej trwającej do 13.30. Wieczorem natomiast o godz. 18.30 przybędzie na nocleg Pielgrzymka z Aleksandrowa Łódzkiego. O godz. 20.00 pielgrzymi będą mieli modlitewne czuwanie w kościele, a w czwartek o godz. 6.00 mszę po której wyruszą w dalszą drogę. Okażmy im swoją gościnność. Jeszcze jedna Pielgrzymka nawiedzi naszą parafię. Pątnicy z Pabianic w drodze powrotnej z Częstochowy przybędą do nas we wtorek 28 sierpnia w porze obiadowej.
  1. Nadchodzi czas dziękczynienia za tegoroczne zbiory. Archidiecezjalne Dożynki odbędą się w przyszłą niedzielę 26 sierpnia w Brzezinach. Tego dnia także u nas, w ramach Dni Szczercowa będą miały miejsce – Gminne Dożynki. O godz. 13.30 – Msza św. podczas której podziękujemy za tegoroczne plony. Dożynki parafialne będą połączone tradycyjnie z naszym odpustem 8 września.
  1. Zgodnie z decyzją ks. Arcybiskupa kończy swoją posługę w naszej parafii ks. Konrad. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 podziękujemy mu za trzyletnią gorliwą pracę w Szczercowie.
  1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Oprócz bieżących informacji z życia Kościoła znajdziemy artykuły poświęcone rodzinie, misjom i pielgrzymowaniu.
  1. Wczoraj odeszła do wieczności śp. Izabela Jędraszek. Jej pogrzeb odbędzie się we wtorek. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

error: Zawartość chroniona przed kopiowaniem!
Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram