44 631-81-36 Kancelaria  881-159-365 Ksiądz proboszcz
 

Ogłoszenia parafialne – 19 sierpnia 2018r

Ogłoszenia parafialne – 19 sierpnia 2018r

  1. Pan Jezus poucza dzisiaj swoich słuchaczy, że On jest z nami i pozostanie obecny i żywy pod postacią chleba i wina. Każdy z nas może skorzystać z tego ożywiającego pokarmu, który nam zostawił. Co więcej, karmienie się Jego Ciałem jest warunkiem koniecznym, aby osiągnąć życie wieczne. Nie lekceważmy tego.
  1. W sierpniu często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W minionym tygodniu celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. W środę, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową, a w przyszłą niedzielę, 26 sierpnia uroczystość NMP Częstochowskiej. Na jej odpust wędrują na Jasną Górę pielgrzymi. W środę ok. 11.30 dotrze do nas 38 Piesza Pielgrzymka Ziemi Łaskiej do której dołączają się pielgrzymi z naszej parafii. Zachęcamy, kto jeszcze chciałby się wybrać na pielgrzymi szlak może się zapisać. Do plecaka intencji można jeszcze dodać swoje prośby i podziękowania, które pielgrzymi dołączą do modlitwy podczas drogi na Jasną Górę. Nasze pielgrzymowanie rozpocznie się od wspólnej Mszy św. o godz. 11.40 i przerwie obiadowej trwającej do 13.30. Wieczorem natomiast o godz. 18.30 przybędzie na nocleg Pielgrzymka z Aleksandrowa Łódzkiego. O godz. 20.00 pielgrzymi będą mieli modlitewne czuwanie w kościele, a w czwartek o godz. 6.00 mszę po której wyruszą w dalszą drogę. Okażmy im swoją gościnność. Jeszcze jedna Pielgrzymka nawiedzi naszą parafię. Pątnicy z Pabianic w drodze powrotnej z Częstochowy przybędą do nas we wtorek 28 sierpnia w porze obiadowej.
  1. Nadchodzi czas dziękczynienia za tegoroczne zbiory. Archidiecezjalne Dożynki odbędą się w przyszłą niedzielę 26 sierpnia w Brzezinach. Tego dnia także u nas, w ramach Dni Szczercowa będą miały miejsce – Gminne Dożynki. O godz. 13.30 – Msza św. podczas której podziękujemy za tegoroczne plony. Dożynki parafialne będą połączone tradycyjnie z naszym odpustem 8 września.
  1. Zgodnie z decyzją ks. Arcybiskupa kończy swoją posługę w naszej parafii ks. Konrad. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 podziękujemy mu za trzyletnią gorliwą pracę w Szczercowie.
  1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Oprócz bieżących informacji z życia Kościoła znajdziemy artykuły poświęcone rodzinie, misjom i pielgrzymowaniu.
  1. Wczoraj odeszła do wieczności śp. Izabela Jędraszek. Jej pogrzeb odbędzie się we wtorek. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram