44 631-81-36 Kancelaria  881-159-365 Ksiądz proboszcz
 

Ogłoszenia parafialne – 12 sierpnia 2018r

Ogłoszenia parafialne – 12 sierpnia 2018r

  1. W środę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wianki z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg.
  1. Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „cudu nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta. Na Mszy św. o godz. 10.00 będziemy polecać Królowej Polski losy naszego narodu, a następnie tradycyjnie oddamy hołd poległym za wolność naszej Ojczyzny w miejscach pamięci narodowej. Wójt i Rada Gminy Szczerców serdecznie zapraszają na tę uroczystość.
  1. Bardzo gorąco dziękuję za życzliwe przyjęcie i ugoszczenie pielgrzymów zdążających na Jasną Górę z diecezji toruńskiej i pelplińskiej.
  1. Trwają zapisy na Pielgrzymkę Ziemi Łaskiej na Jasną Górę, do której od wielu lat dołączają się nasi parafianie Chętni mogą zgłaszać się codziennie w kancelarii w godz. 9.00 – 10.00. Tradycyjny plecak na intencje, w których będą się modlić nasi pielgrzymi podczas drogi, znajduje się na bocznym ołtarzu.
  1. Jak już wielu parafian wie, z końcem sierpnia kończy posługę wikariusza w naszej parafii ks. Konrad, obecnie przebywający na urlopie. Za dwa tygodnie, w niedzielę 26 sierpnia, na mszy św. o godz. 10.00, będziemy dziękować księdzu za 3 lata posługiwania w Szczercowie i modlić się o potrzebne łaski w dalszej drodze realizowania powołania kapłańskiego w parafii w Zgierzu, do której zostaje skierowany przez ks. Arcybiskupa. Do nas przybędzie nowowyświęcony ksiądz Mateusz Wójtowicz. Do grona sióstr posługujących w naszej parafii dołączy także nowa siostra Barbara Smorul.
  1. Dzisiejsze  ofiary złożone na tacę przeznaczone są na budowę Centrum Studiów św. Jana Pawła II w Łodzi. Bóg zapłać. Składam także serdeczne podziękowanie za ofiary z ubiegłej niedzieli –  złożone w ramach tacy gospodarczej.
  1. Zachęcamy do lektury najnowszych numerów: Niedzieli, Gościa Niedzielnego oraz Idziemy. W Niedzieli znajdziemy wiele treści związanych z pielgrzymowaniem.
  1. Wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie jutro – 13 sierpnia, po Mszy św. o godz. 18.00.

Dodaj komentarz

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram