44 631-81-36 Kancelaria  881-159-365 Ksiądz proboszcz
 

Ogłoszenia parafialne – 5 sierpnia 2018r

Ogłoszenia parafialne – 5 sierpnia 2018r

  1. Jutro będziemy świętować tajemnicę Przemienienia Pańskiego, w czwartek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy a w piątek święto św. Wawrzyńca.
  2. Rozpoczyna się czas pielgrzymowania na Jasną Górę. W tym tygodniu będziemy gościć w naszej parafii – w piątek 10 sierpnia przybędą na nocleg ok. godz. 18.00 pielgrzymi diecezji Pelplińskiej i Toruńskiej. Otwórzmy przed strudzonymi pątnikami swoje serca i domy, okazując im chrześcijańską gościnność. 
  3. Rozpoczynamy zapisy na Pielgrzymkę Ziemi Łaskiej, która po raz 38 będzie pielgrzymować na Jasną Górę. Chętni z naszej parafii mogą się zgłaszać codziennie w kancelarii w godz. 9.00 – 10.00. Zachęcamy, aby jak najliczniejsza grupa z naszej parafii wyruszyła na pielgrzymkowy szlak.
  4. Co roku w sierpniu polscy biskupi proszą wiernych o powstrzymanie się od spożywania alkoholu. W tym roku czynią to w sposób szczególny: „Kiedy przeżywamy 100 lecie odzyskania niepodległości chcemy zaprosić Polaków do ambitniejszego działania, do ambitniejszej drogi. Czas od soboty 4 sierpnia do niedzieli 11 listopada 2018 roku to 100 dni. W tym roku odważnie prosimy: niech będzie to 100 dni abstynencji. Sto dni abstynencji na stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę.  Wolność kosztowała życie tak wielu Polaków. My dzisiaj nie musimy za Polskę umierać. Ale by chronić wolność i wspierać rozwój Polski i Polaków, musimy sobie wyznaczać ambitne cele. Jednym z nich jest właśnie ochrona trzeźwości. Św. Jan Paweł II mówił nam, że „prawdziwy egzamin z wolności jest dopiero przed nami”. To prawda. Nie możemy zawieść w tej tak ważnej sprawie. Dlatego podejmijmy to wezwanie: 100 dni abstynencji na stulecie niepodległości. To jest naprawdę egzamin z wolności i miłości do Ojczyzny!”
  5. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę gospodarczą. Dziękuję także za ofiary złożone przy poświęceniu pojazdów z przeznaczeniem na środki transportu dla misjonarzy. Na ten cel przesłaliśmy ofiarę w wysokości 1050 zł. Działalnośc łódzkiej Caritas wsparliśmy sumą 400 zł. zebraną w ubiegłą niedzielę do puszek.
  6. Przyszła niedziela będzie drugą niedzielą sierpnia. Jak co roku w tę drugą sierpniową niedzielę złożymy ofiary na tacę z przeznaczeniem na budowę Centrum Studiów św. Jana Pawła II w Łodzi.
  7. Zachęcamy do lektury Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Idziemy. Przeczytamy o aktualnych wydarzeniach z życia Kościoła i świata.
  8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Marianna Idzikowska i Bogdan Szymczak. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

error: Zawartość chroniona przed kopiowaniem!
Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram