44 631-81-36 Kancelaria  881-159-365 Ksiądz proboszcz
 

Ogłoszenia parafialne – 29 kwietnia 2018r

Ogłoszenia parafialne – 29 kwietnia 2018r

 1. Pan Jezus porównał dzisiaj siebie do krzewu winnego, a nas wierzących w Niego do latorośli. Tylko latorośl, która trwa w krzewie, może wzrastać. Trwać w Chrystusie to czerpać żywotne soki z Jego nauki i sakramentów.
 1. Dzisiaj przypada 73. rocznica wyzwolenia obozu w Dachau. W Dniu Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego pamiętajmy w modlitwie o kapłanach, którzy złożyli wielką ofiarę z życia w czasie II wojny światowej.
 1. Od wtorku, 1 maja rozpoczynamy codzienne nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej w kościele o godz. 18.00, a także przy kapliczkach rozsianych w różnych zakątkach naszej parafii. Szczególne zaproszenie otrzymują dzieci, które będą mogły na specjalnych obrazkach ilustrujących wybrane wezwania litanii loretańskiej tworzyć „Laurkę dla Mamy”.
 1. Dnia 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, a nazajutrz wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i łączności duchowej z naszymi rodakami na emigracji.
 1. W czwartek, 3 maja będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. w porządku niedzielnym. O godz. 10.00 będziemy się modlić w intencji strażaków z racji przypadającego wspomnienia ich patrona – św. Floriana. Tradycyjnie spotkamy się na Eucharystii przy krzyżu w Rudzisku o godz. 15.00. Tego dnia odbędzie się w naszym kościele Koncert Galowy Laureatów VI Gminnego Konkursu Piosenki Patriotycznej. Rozpoczęcie o godz. 15.00. Wójt naszej gminy i Gminny Ośrodek Kultury w Szczercowie serdecznie zapraszają by spędzić popołudnie tego uroczystego dnia słuchając pięknego śpiewu dzieci i młodzieży z terenu naszej gminy.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, poświęcony wynagrodzeniu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Tradycyjnie przed południem odwiedzimy chorych z Komunią św., a od godz. 15.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi.
 1. W pierwszą sobotę miesiąca chcemy uczcić Niepokalane Serca Maryi podczas Mszy Świętej i nabożeństwa o godz. 18.00
 1. Archidiecezjalna pielgrzymka do Parzna, organizowana każdego roku z racji rocznicy urodzin Czcigodnej Sługi Bożej Wandy Malczewskiej, odbędzie się w niedzielę 13 maja. Tej również niedzieli ks. bp Adam Lepa dokona wizytacji kanonicznej naszej parafii.
 2. Kuria Archidiecezji Łódzkiej organizuje ekumeniczną pielgrzymkę do Ziemi Świętej od 2 do 11 grudnia 2018 r.
 1. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. W zakrystii można odebrać kolejny numer Różańca.
 1. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Marianna Rudzka. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…
 1. Składamy podziękowanie za złożone do puszek ofiary na wsparcie rodziny z Tuszyn – Lasu, która straciła swój dobytek w wyniku wybuchu gazu. Bóg zapłać.
 2. Dzisiejsza niedziela jest też Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających się      po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa zaowocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych  pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży. Pod Twoją obronę…

 

Dodaj komentarz

error: Zawartość chroniona przed kopiowaniem!
Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram