44 631-81-36 Kancelaria  881-159-365 Ksiądz proboszcz
 

Ogłoszenia parafialne – 22 kwietnia 2018r.

Ogłoszenia parafialne – 22 kwietnia 2018r.

  1. Pan Jezus sam siebie nazywa Dobrym Pasterzem, który daje swoje życie za owce. Wypełnił to całkowicie, ofiarując siebie na ołtarzu krzyża. Po swoim zmartwychwstaniu przekazał misję pasterską tym, których sam wybiera, aby ją wypełniali aż po krańce świata i aż do końca czasu.
  2. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej. Z naszej parafii pochodzi wielu kapłanów, są także siostry zakonne. Zapraszamy rodziców oraz rodzeństwo tych osób powołanych na Eucharystię i spotkanie w najbliższy czwartek o godz. 18.00.
  3. Jutro, w uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, msze św. o godz. 7.00, 10.00, 17.30 i 18.00.
  4. W środę przypada święto św. Marka – Ewangelisty, patrona biskupa Marka Marczaka. Na nowennie i mszy św. wieczornej będziemy się modlić za naszych bliskich zmarłych.
  5. Zapraszamy katechetów naszej parafii  na spotkanie we wtorek o godz. 18.30.
  6. I Komunia dzieci klas III odbędzie się 13 maja. Tydzień później – Rocznica. Zapraszamy rodziców dzieci, które w tym roku będą przeżywać Rocznicę Komunii św. na zebranie w przyszłą niedzielę, 29 kwietnia po mszy św. o godz. 10.00.
  7. Boczne wejście do naszego kościoła jest otwarte cały dzień, by można wejść do kruchty na chwilę adoracji.
  8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. W najnowszych numerach NiedzieliGościa Niedzielnego i Idziemy znajdziemy wiele wiadomości z życia Kościoła, artykuły poświęcone powołaniu kapłańskiemu i zakonnemu.
  9. Ostatnio odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Zygmunt Wiśniewski, Edward Korpas i Jan Grzybek. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

error: Zawartość chroniona przed kopiowaniem!
Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram