Ogłoszenia parafialne – 8 kwietnia 2018r

1. Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas łaską swego miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Dzisiaj i przez cały tydzień otaczamy szczególną modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną. Wspieramy dzieła Caritas. Już teraz dziękujemy za zebrane dzisiaj ofiary do puszek na ten cel.
  1. Wspólna modlitwa do Bożego Miłosierdzia dziś o godz. 15.00
  1. Zapraszamy rodziców kandydatów do bierzmowania na spotkanie po mszy św. o godz. 17.00.
  1. Jutro będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chcemy otoczyć modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców. Na Mszy Świętej wieczornej będzie można złożyć przyrzeczenie trwającej 9 miesięcy modlitwy duchowej adopcji dziecka poczętego.
  1. We wtorek 10 kwietnia, w 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej polecimy Bogu tych, którzy zginęli pod Smoleńskiem, oraz będziemy modlić się w intencjach naszej Ojczyzny.
  1. Zrodziła się inicjatywa kontynuawania piątkowych spotkań adoracyjnych. Zapraszamy wszystkich a szczególnie ludzi młodych na Wielkanocny Wieczór Uwielbienia w najbliższy piątek o godz. 20.00.
  1. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Biblijną. Zapraszamy na sobotnie dzielenie się Słowem Bożym.
  1. Bóg zapłać za przyniesione do świątyni skarbonki z ofiarami składanymi w ramach jałmużny wielkopostnej. Na wsparcie Chrześcijan w Ziemi świetej przekazaliśmy 1100 zł. zebrane w Wielki Piątek a na uczelnie katolickie 450 zł.  Bóg zapłać za ofiarność.
  1. Zachęcam do nabycia i lektury tygodników: Gość Niedzielny, Niedziela, Idziemy. Przeczytamy o ważnych wydarzeniach z życia Kościoła w naszej diecezji, w Polsce i na świecie.