Ogłoszenia parafialne – 25 marca 2018 r.

1. Przesłanie Niedzieli Palmowej można streścić w dwóch słowach: hosanna i ukrzyżuj Go! Ukazują one postawę ludzi wobec Chrystusa. Najpierw oddają Mu hołd, a potem pragną Jego śmierci. Rozpoczynając Wielki Tydzień, starajmy się nie pozostawać obojętni na wydarzenia, które będziemy na nowo przeżywali i uobecniali w liturgii. Dziś obchodząc XXXIII Światowy Dzień Młodzieży łączmy się modlitewnie z młodymi, którzy gromadzą się w Rzymie i w poszczególnych stolicach diecezji pod hasłem: „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga”.
  2. Dzisiaj ostatnie w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 16.15.
  3. Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych do pomocy przy sprzątaniu kościoła w poniedziałek po mszy św. wieczornej. Ciemnicę i Grób Pański będziemy dekorować we wtorek i środę.
  4. W Wielki Czwartek w naszej katedrze biskup ordynariusz wraz z kapłanami podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 10.00 dokona poświęcenia oleju krzyżma do sprawowania sakramentów świętych: chrztu, bierzmowania, święceń kapłańskich i oleju chorych do namaszczenia chorych.
  5. Od czwartkowego wieczoru rozpoczyna się obchód TRIDUUM PASCHALNEGO. Zapraszamy na Mszę Wieczerzy Pańskiej – pamiątkę Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa – o godz. 18.00, a następnie na adoracyjne czuwanie z Panem Jezusem do godz. 22.00.
  6. Adorację wznowimy w WIELKI PIĄTEK wspólną poranną modlitwą Kościoła – jutrznią o godz. 8.00. O godz. 15.00 odprawimy w kościele Drogę Krzyżową oraz odmówimy Koronkę, rozpoczynając Nowennę przygotowującą do Święta Miłosierdzia Bożego. Tego dnia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły. Wielkopiątkowa Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża rozpocznie się o godz. 18.00. Będzie jej przewodniczył ks. bp Marek Marczak. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do grobu Pańskiego. Adoracja Jezusa w Grobie Pańskim do godz. 22.00. Druhów Strażaków prosimy o zaciągnięcie warty przy Bożym Grobie.
  7. WIELKA SOBOTA jest dniem cichej adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Rozpoczęcie o godz. 8.00 modlitwą Jutrzni, o godz. 15.00 – Koronka. Błogosławienie pokarmów w kościele od godz. 8.30 do 11.00, a potem święcenie w domach (według porządku umieszonego w gablocie). W sobotni wieczór o godz. 19.00 od poświęcenia ognia i zapalenia świecy paschalnej przed kościołem rozpoczniemy najważniejszą liturgię roku kościelnego – liturgię Wigilii Paschalnej. Przynieśmy ze sobą świece. Podczas liturgii odnowimy przyrzeczenia chrzcielne i z radością ogłosimy zmartwychwstanie Pana Jezusa.
  8. W niedzielę ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO na uroczystą procesję i Mszę św. rezurekcyjną o godz. 6.00 zapraszamy wszystkie zespoły parafialne, Asystę parafialną, dziewczynki do sypania kwiatów, Orkiestrę i strażaków. Następne Msze św. w Wielkanoc o godz. 10.00, 12.00 i o 17.00.
  9. Wyjazd na Misterium Drogi Krzyżowej do Kalwarii Zebrzydowskiej w Wielki Czwartek o godz. 22.00. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zachęcamy.
  10. Bóg zapłać za ofiary składane do puszki na kwiaty do Grobu Pańskiego. Przekazały je także Koła Różańcowe z ul. Częstochowskiej oraz z Brzezia, Bednarzy i Niw.
  11. Są jeszcze do nabycia kolorowe świece w kształcie wielkanocnych pisanek oraz małe paschaliki w ramach wielkanocnej akcji Caritas.
  12. W tym roku ze względu na Wielki Tydzień uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia został przeniesiony na 9 kwietnia.
  13. Lektura prasy katolickiej może nam pomóc lepiej przeżywać wydarzenia Wielkiego Tygodnia. Zachęcamy do nabycia Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Idziemy.
  14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Zdzisław Miksa i Danuta Grzybek. W Wielkim Tygodniu odbędą się pogrzeby: śp. Lesława Szałwińskiego i Sławomira Szczepanika. Pomódlmy się w ich intencji. Wieczny odpoczynek…