Ogłoszenia parafialne – 18 marca 2018 r.

1. Zakończyliśmy wczoraj tygodniowe Misje Miłosierdzia. Były to dni przepełnione gorącą modlitwą. Wiele godzin spędziliśmy w świątyni, by otwierać się na Boże Miłosierdzie. Ufamy, że ten czas przyniesie trwałe owoce w naszym życiu wiary. Dziękuję bardzo serdecznie za pomoc w godnym przyjęciu obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii św. Faustyny. Dziękujemy druhom strażakom, orkiestrze, chórowi, asyście i ministrantom. Bóg zapłać wszystkim za piękne świadectwo wiary.
  2. Jutro przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca NMP, patrona Kościoła i naszej archidiecezji. Zapraszamy na Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 17.00.
  3. W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 16.15. W najbliższy piątek 23 marca będziemy uczestniczyć w jednej Drodze Krzyżowej ulicami Szczercowa, która wyruszy z kościoła po mszy św. o godz. 17.00. Zachęcamy do licznego udziału.
  4. Przekazujemy także zaproszenie do wzięcia udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Długość trasy liczy ponad 40 km i prowadzi od kościoła w Parznie do Bełchatowa, bądź Kamieńska. Dokładniejsze informacje o tym wydarzeniu znajdziemy w gablocie.
  5. Za tydzień Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy Świętej pobłogosławimy palmy.
  6. W Niedzielę Palmową młodzież gromadzi się w swoich diecezjach, aby pod przewodnictwem biskupa świętować Dzień Młodzieży. W tym roku towarzyszy mu hasło: „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga”.
  7. Zapisujemy chętnych na wyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej na wielkopiątkowe Misterium Drogi Krzyżowej.
  8. Dziś odbywa się zbiórka ofiar do puszek na kwiaty do dekoracji Grobu Pańskiego.
  9. W tym roku uczestniczymy również w akcji Wielkanocne Dzieło Caritas. Możemy nabywać kolorowe świece w kształcie wielkanocnych pisanek oraz małe paschaliki i baranki. Uzyskane ze sprzedaży tych świec środki przeznaczone są na działalność charytatywną Caritas naszej diecezji.
  10. Wskutek ubiegłorocznych zmian w prawie emeryci i renciści mogą łatwiej czynić dobro. By przekazać 1% podatku na Organizację Pożytku Publicznego nie muszą już wypełniać skomplikowanych druków. Wystarczy wypełnić proste oświadczenie o nazwie PIT-OP a następnie dostarczyć je do swojego Urzędu Skarbowego przed końcem kwietnia. Wszelkie potrzebne dane do jego wypełnienia zainteresowani znajdą w tabeli, którą raz w roku przesyła im ZUS. Jeśli ktoś chciałby pomóc dzieciom z Fundacji Służby Rodzinie „Nadzieja”, która wspiera m.in. Dom Samotnej Matki w Łodzi to stosowny PIT-OP jest do wzięcia w kruchcie kościoła.
  11. Niech lektura prasy katolickiej pomaga nam głębiej przeżywać Wielki Post.
  12. Pomódlmy się za śp. Wiesławę Kociugę i Dominikę Banasik, których pogrzeby odbędą się we wtorek. Wieczny odpoczynek…