44 631-81-36 Kancelaria  881-159-365 Ksiądz proboszcz
 

Ogłoszenia parafialne – 25 lutego 2018 r.

Ogłoszenia parafialne – 25 lutego 2018 r.

 1. W drugą niedzielę Wielkiego Postu Kościół ukazuje nam Pana Jezusa, który podczas przemienienia na górze Tabor objawia uczniom swoją chwałę. Bóg Ojciec, wskazując na Jezusa, mówi: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.
 2. Trwajmy w wielkopostnych dobrych postanowieniach, a szczególnie starajmy się rozważać mękę Pańską podczas wspólnej modlitwy. Drogi krzyżowe w piątki o godz. 16.30 i 17.30, a Gorzkie żale w niedziele o godz. 16.15
 3. W środę na nowennie i Mszy św. polegać będziemy w modlitwie naszych bliskich zmarłych.
 4. W czwartek, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Na wieczornej Mszy św. o godz. 17.00 będziemy modlić się za tych niezłomnych bohaterów naszej Ojczyzny.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, który przypomina nam wydarzenia z Wielkiego Czwartku, ustanowienie sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Godzina święta od godz. 16.00 zakończona nabożeństwem pierwszo czwartkowym.
 6. W pierwszy piątek miesiąca starajmy się przyjąć Komunię św. wynagradzającą za nasze grzechy. Spowiedź podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Przed południem odwiedzimy chorych.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca wpatrujemy się w Serce Maryi przebite mieczem boleści. Nabożeństwo  pierwszosobotnie po Mszy św. o godz. 7.00.
 8. Wczoraj rozpoczęły się Misje Miłosierdzia Bożego w parafii Kaszewice, za tydzień w Klukach, a u nas za 2 tygodnie – 10 marca. Istotnym elementem Misji jest wędrówka obrazu Jezusa Miłosiernego oraz relikwii św. Siostry Faustyny. Tym wyjątkowym rekolekcjom, odprawianym w parafii raz na 10 lat będzie przewodniczył o. Zdzisław Jaśko, jezuita. Program misji przekażemy w następną niedzielę. Aby przeżyć je jak najowocniej 1 marca rozpoczniemy nowennę do Miłosierdzia Bożego.
 9. W związku z przypadającą setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło bieżący rok szkolny: „Rokiem dla Niepodległej”. Szkoła Podstawowa im. ks. Józefa Baranowicza w Szczercowie rozpoczyna działania edukacyjne związane z tym wydarzeniem: apele, wystawy, konkursy. Pani dyrektor szkoły serdecznie zaprasza na wystawę pt.”W drodze do niepodległości”, którą będzie można zwiedzać w budynku szkoły przy ulicy Rzecznej  od 5 do 9 marca.
 10. Tradycyjnie już II niedziela Wielkiego Postu obchodzona jest w Polsce jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku pod hasłem: „Uczniowie – misjonarze w mocy Ducha Świętego”. W tym dniu jesteśmy zaproszeni do tego, by wspomóc materialnie i duchowo 2032 misjonarzy z Polski i ich posługę ewangelizacyjną, charytatywną, medyczną i edukacyjną. Bóg zapłać za ofiary składane do puszek na ten cel.
 11. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym przeczytamy ciekawy wywiad z arcybiskupem Grzegorzem Rysiem. Jest do odebrania nowy numer Różańca

Dodaj komentarz

error: Zawartość chroniona przed kopiowaniem!
Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram