Ogłoszenia parafialne – 18 lutego 2018 r.

1. Co roku w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu czytamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy i chce nas nauczyć umiejętności ich przezwyciężania. Niech wielkopostna pielgrzymka wiary umacnia nas w naszych zmaganiach ze złem. Pomocą w tym dziele jest udział w nabożeństwach wielkopostnych. W naszej parafii Gorzkie Żale są w każdą niedzielę o godz. 16.15, a Drogi Krzyżowe w piątki o godz. 16.30 i 17.30. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
  1. Od listopada 2016 r. trwają w naszej archidiecezji Misje Miłosierdzia Bożego pod hasłem: „Jezu, ufam Tobie”. Wczoraj rozpoczęły się w naszym dekanacie szczercowskim od parafii Chabielice. Za trzy tygodnie nasza wspólnota parafialna będzie je przeżywać. Istotnym elementem Misji jest peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego oraz relikwii św. Siostry Faustyny. Przygotowujemy się do tych ważnych 7 dni duchowego odrodzenia i doświadczania obecności Boga bogatego w miłosierdzie.
  1. Jutro po mszy św. wieczornej odbędzie się zebranie katechetów.
  1. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbierane będą ofiary do puszek przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom.
  1. Zapraszamy młodych, którzy pragną zawrzeć związek małżeński na katechezy przedmałżeńskie, które odbywają się w soboty o godz. 18.00 w Domu Parafialnym.
  1. Zachęcamy do lektury prasy religijnej, która pomoże właściwie przeżywać czas Wielkiego Postu. W Niedzieli polecamy przeczytanie biografii Ks. Franciszka Potapskiego, który był proboszczem naszej parafii w latach 1926 – 1932, a zginął śmiercią męczeńską w Dachau. Znajdziemy także list jaki ks. bp Józef Zawitkowski napisał do Kamila Stocha.
  1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Stanisława Jędrzejewska i Antoni Dłubak. Dzisiaj także odbywa się pogrzeb śp. Adama Miksy, taty ks. Proboszcza. Pomódlmy się w ich intencji. Wieczny odpoczynek…