Ogłoszenia parafialne – Środa Popielcowa – 14 lutego 2018 r.

1. Rozpoczęliśmy Wielki Post. Już dzisiaj podejmijmy dobre postanowienia, do których zachęca nas Pan Jezus. Starajmy się być bliżej Pana Boga w modlitwie, rezygnować z tego, co do życia nie jest konieczne, dzielić się dobrem z bliźnimi.
  2. Dziś w całym Kościele obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominamy, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ścisłego ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia.
  3. Tegoroczny Wielki Post chcemy przeżyć w łączności ze św. ojcem Pio, którego życie przepełnione było modlitwą, cierpieniem i miłością. W tym roku przypada 50. rocznica jego śmierci oraz 100. rocznica otrzymania przez niego stygmatów – szczególnych znaków męki Pańskiej.
  4. W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek w naszym kościele o godz. 16.30 wraz z dziećmi,  a o 17.30 z młodzieżą i dorosłymi będziemy szli za Chrystusem Jego drogą krzyżową. W niedziele o godz. 16.15 będziemy rozpamiętywali Jego mękę podczas Gorzkich Żali.
  5. Trwa 51. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Módlmy się o trzeźwość i dajmy świadectwo naszego trzeźwego życia.
  6. Wychodząc dziś z kościoła możemy materialnie wspomóc nasz archidiecezjalny oddział Caritas przez złożenie ofiary do puszek. Caritas na czas Wielkiego Postu proponuje nam wiele akcji dobroczynnych. Jedną z nich jest jałmużna wielkopostna. Do specjalnie przygotowanych kartonowych skarbonek miłosierdzia, które można pobrać z kościoła, odkładamy zaoszczędzone pieniądze, które przeznaczymy na pomoc ludziom chorym i cierpiącym wieloraką biedę związaną ze starością, niepełnosprawnością, odrzuceniem.