Ogłoszenia parafialne – 11 lutego 2018 r.

1. Dzisiaj, w Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych i cierpiących. Zapraszamy do obejrzenia filmu o objawieniach Matki Bożej w Lourdes dzisiaj o godz. 16.15 w kościele.
  2. Dziś także Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Trzeźwość egzaminem z wolności”. W kontekście obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości  przypominamy sobie słowa św. Jana Pawła II: „Egzamin z naszej wolności jest przed nami. Wolności nie można tylko posiadać. Trzeba ją stale, stale zdobywać”. Problem alkoholizmu dotyka wielu milionów naszych rodaków. Zachęcamy do modlitwy i podjęcia dzieł miłosierdzia celem wspierania osób pragnących wyzwolenia się z nałogu.
  3. W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00. 10.00, 17.00 i 18.30. Przypominamy, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ścisłego, ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia.
  4. W środę na znak podjęcia trudu nawrócenia i rozpoczęcia Wielkiego Postu podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy obrzędu posypania głów popiołem. Będzie można materialnie wspomóc nasz archidiecezjalny oddział Caritas przez złożenie ofiary do puszek. Od środy do niedzieli z całym Kościołem będziemy modlić się o ducha pokuty dla każdego z nas
  5. Już teraz zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: drogi krzyżowe w piątki o godz. 16.30 z udziałem dzieci i o 17.30, a gorzkie żale z nauką pasyjną w niedziele o godz. 16.15.
  6. Dobiegła końca wizyta duszpasterska w rodzinach naszej parafii. Gorąco dziękujemy za serdeczne spotkania pełne życzliwości, które pozwalają nam lepiej się poznać. Mogliśmy wspólnie pomodlić się w gronie rodziny, pobłogosławić i poświęcić wasze mieszkania. Był czas na krótką rozmowę i podzielenie się radościami i troskami codziennego życia. Odwiedziliśmy w sumie 1400 rodzin – co stanowi 90 % wszystkich rodzin naszej parafii. Dziękujemy za podwożenie nas do poszczególnych miejsc kolędowania a także za smaczne poczęstunki. Składamy gorące podziękowania za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła – Bóg zapłać. Przeznaczymy je na dalsze prace remontowe naszej świątyni. Na ten sam cel przeznaczamy tacę gospodarczą z ubiegłej niedzieli.
  7. W najbliższą sobotę rozpoczniemy cykl Katechez Przedmałżeńskich, na które zapraszamy narzeczonych pragnących zawrzeć sakrament małżeństwa. Spotkania będą odbywać się w soboty o godz. 18.00 w Domu Parafialnym.
  8. W prasie katolickiej przeczytamy o wydarzeniach jakimi żyje współczesny świat. Zachęcamy do nabycia i owocnej lektury: Niedzieli, Idziemy i Gościa Niedzielnego.
  9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Stanisław Włodarczyk i Marek Czarnecki. Wieczny odpoczynek…