Ogłoszenia parafialne – 28 stycznia 2018r.

1. Dzisiaj, w Światowym Dniu Trędowatych, Kościół modli się i wspiera dotkniętych tą chorobą, która nadal, mimo wieloletnich zabiegów, zbiera obfite śmiertelne żniwo.
  2. W najbliższą środę na nowennie i mszy św. będziemy polecać naszych bliskich zmarłych.
  3. W pierwszy czwartek miesiąca dziękujemy Panu Jezusowi za dar Eucharystii i kapłaństwa. Od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo eucharystyczne, a po nim Msza św. o godz. 17.00.
  4. Dnia 2 lutego będziemy obchodzić Ofiarowanie Pańskie, święto Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 17.00. Na rozpoczęcie każdej Mszy św. pobłogosławimy świece. Jest to jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Okazja do spowiedzi od godz. 15.00 podczas adoracji. Chorych odwiedzimy od godz. 11.00.
  5. Tego samego dnia z ustanowienia św. Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Będziemy dziękować Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele, za siostry i braci zakonnych i inne osoby konsekrowane.
  6. W pierwszą sobotę miesiąca gromadzimy się wokół Niepokalanego Serca Maryi na Mszy św. i nabożeństwie o godz.17.00.
  7. Wizyta duszpasterska w naszej parafii w najbliższym tygodniu:

Poniedziałek 29 stycznia – ul. Mickiewicza (2 kapłanów)

Wtorek 30 stycznia – ul. Piotrkowska (2 kapłanów)

Środa 31 stycznia – ul. Piłsudskiego – od ul. Łaskiej do ul. Kilińskiego (1 kapłan)

Czwartek 1 lutego – ul. Piłsudskiego (między ul. Łaską a trasą) i ul. Zachodnia
(2 kapłanów)

Piątek nie ma kolędy

Sobota 3 lutego – ul. Kazimierza Wielkiego (1 kapłan) oraz ul. Kochanowskiego, ul. Polna, ul. Skryta (1 kapłan)

W przyszłym tygodniu odwiedzimy rodziny:

Poniedziałek 5 lutego – ul. Częstochowska (1 kapłan) oraz ul. Północna i ul. Kwiatowa (1 kapłan)

Wtorek 6 lutego – ul. Kilińskiego, ul. Głowackiego, ul. Pułaskiego (1 kapłan) oraz ul. Żeromskiego, ul. Konopnickiej (1 kapłan)

Środa 7 lutego – ul. Poniatowskiego, ul. Źródlana, ul. Rzeczna, ul. 3 Maja (1 kapłan) oraz ul. św. Floriana, ul. Targowa, ul. Cmentarna, ul. Cicha (1 kapłan)

Czwartek 8 lutego – kolęda uzupełniająca

1. Zachęcamy gorąco do nabycia i lektury tygodnika katolickiego Niedziela, Gościa Niedzielnego, Idziemy. Mały Gość Niedzielny zawiera płytę z piosenkami. Jest również nowy numer Różańca.
  2. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Teresa Mielczarek z Niw. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…