Ogłoszenia parafialne – 7 stycznia 2018 r.

1. Gdy Chrystus przyjął chrzest od Jana w Jordanie, sam Bóg Ojciec dał świadectwo: „Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie”. Każdy, kto przyjął sakrament chrztu św., staje się dzieckiem Bożym. Dzisiaj odnowiliśmy nasze przymierze z Bogiem, przypieczętowane łaską chrztu św.
  1. Niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Zgodnie z wielowiekową tradycją czas świątecznych dekoracji i śpiewania kolęd przedłużamy do święta Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego.
  1. W środę o godz. 17.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do wrzucania do skrzynki intencji modlitewnych, które będziemy polecać w nowennie i odprawianej po niej mszy. W ostatnią środę miesiąca niech będą to intencje za bliskich zmarłych, a w pozostałe środy intencje w różnych naszych potrzebach: o zdrowie, czy z okazji różnych rocznic, jubileuszy.
  1. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Jesteśmy zachęceni do modlitwy w intencjach ludzi, którzy z różnych powodów opuścili swój rodzinny kraj i szukają lepszego życia na obcej ziemi.
  1. Kolęda – wizyta duszpasterska w naszej parafii w nadchodzącym tygodniu:

środa – 10 stycznia od godz. 11.00 – Kościuszki pod lasem (1 kapłan)

czwartek – 11 stycznia od godz. 9.00 – Kościuszki oraz Podżar i Szubienice (2 kapłanów)

piątek – 12 stycznia od godz. 9.00 – Żabczanka, Lubośnia, Józefina oraz Kozłówki (2 kapłanów)

sobota – 13 stycznia od godz. 9.00 – Kolonia Szczercowska oraz Grudna (2 kapłanów)

1. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary składane przy kolędzie na potrzeby parafii oraz w ramach dzisiejszej tacy gospodarczej. Bóg zapłać.