Ogłoszenia parafialne – 6 stycznia 2018 r.

1. Trzej mędrcy, prowadzeni przez Gwiazdę pokonali długą drogę, by odnaleźć Mesjasza. Szli kierując się wewnętrznym pragnieniem poznania Tego, który jest źródłem prawdy, dobra i piękna. Rozważając tajemnicę Objawienia Pańskiego, przeżywamy dziś Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. Wraz z całym Kościołem modlimy się za narody, które jeszcze nie słyszały o Chrystusie i nie poznały Dobrej Nowiny o zbawieniu. Modlitwą otaczamy również misjonarki i misjonarzy, niosących orędzie Chrystusa aż po krańce świata. W obecnym roku duszpasterskim obchodzimy ten dzień pod hasłem: „Świadkowie Ewangelii mocą Ducha świętego”. Misje dokonują się mocą Ducha świętego, zatem cokolwiek czynią misjonarze – czynią Jego mocą. Dzisiaj uświadamiamy sobie, jak bardzo współczesny świat potrzebuje misjonarzy: jeszcze 5 miliardów ludzi nie zna Chrystusa i nie doświadczyło radości, jaką daje wiara. Cieszy nas, że 2032 misjonarzy i misjonarek z Polski posługuje w 97 krajach misyjnych. Dzieci z naszej parafii dołączyły do Kolędników misyjnych i kolędowały, kwestując na rzecz potrzebujących rówieśników w Syrii i Libanie. Dziękujemy także za dzisiejsze ofiary złożone na tacę przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny, który koordynuje pracę misjonarzy.
  1. Na zakończenie Mszy Św. poświęcimy kredę, kadzidło i wodę. Tą właśnie kredą, zgodnie z pradawnym zwyczajem, kreślimy na drzwiach naszych domów i mieszkań pierwsze litery imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pragniemy przez to podkreślić, że tak jak Mędrcy ze Wschodu, również i my szukamy Chrystusa i radujemy się z Jego odnalezienia. Ten znak (C + M + B 2018) oznacza również prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus mansionem benedicat i stanowi wobec innych świadectwo naszej wiary.
  1. Nasi ministranci przygotowali kadzidło i kredę w małych torebkach, które możemy nabyć pod chórem za dobrowolną ofiarę przeznaczoną na fundusz ministrancki.
  1. Zapraszamy dziś do udziału w świątecznym wspólnym kolędowaniu podczas programu „Betlejem nie jest tak daleko…” który rozpocznie się o godz. 15.00 w naszej świątyni.
  1. W niedzielę, 7 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego. Niedziela ta zamyka liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.