Ogłoszenia parafialne – 10 grudnia 2017r

1. W drugą niedzielę Adwentu usłyszeliśmy wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu, który przychodzi. Niech to wezwanie ciągle w nas pobrzmiewa i skłania do przemiany naszego życia. Okazją do niej będzie Adwentowy Dzień Skupienia w najbliższy piątek 15 grudnia, który poprowadzi o. Łukasz Adamusiak. Msze św. tego dnia o godz. 10.00, 17.00 i 18.30, poprzedzone nabożeństwami pokutnymi. Spowiedź od 9.30 i od 16.30. Przyjadą zaproszeni kapłani z dekanatu. Po wieczornej Eucharystii nabożeństwo adoracyjne. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z tego czasu nawrócenia, by z czystym sercem, bez lęku i w pokoju oczekiwać przyjścia Jezusa. Można zgłaszać adresy osób chorych, którzy chcieliby przed świętami przystąpić do spowiedzi i przyjąć Komunię św.
  2. Adwentowe Msze św. roratnie: w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00 z udziałem dzieci oraz we wtorki, czwartki i soboty o godz. 7.00. Zapraszamy z zapalonymi lampionami.
  3. W środę, 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny na nowennie i mszy św. o godz. 17.00. Udamy się także w procesji na cmentarz – pod pomnik poświęcony pamięci o ofiarach stanu wojennego. Zachęcamy do zapalenia Światła Wolności – symbolicznej świecy w oknach swoich domów  o godzinie 19.30.
  4. Pan Wójt naszej gminy przekazuje informację, że w najbliższy piątek – 15 grudnia, odbędzie się poświęcenie i uroczyste otwarcie Centrum Rehabilitacji przy ul. Targowej. Serdecznie zaprasza wszystkich do zwiedzenia nowego obiektu w godz. 13.00 – 18.00.
  5. Wszystkich członków Żywego Różańca zapraszamy na spotkanie formacyjne w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00
  1. Siostry będą roznosić opłatki do naszych rodzin w następującym porządku:

Poniedziałek – ulica Piotrkowska

Wtorek – ulica Mickiewicza

Środa – Załuże i ulice: Północna i Kwiatowa

Czwartek – ulice: Klonowa, Jarzębinowa, Wiśniowa, Akacjowa, Lipowa, Kopernika, 11 Listopada i Polskiego Sierpnia

Piątek (od godz. 11.00) – ulice: Piłsudskiego (od Łaskiej), Głowackiego, Pułaskiego i Kilińskiego

1. Dzisiejsza składka ofiar do puszek przeznaczona jest na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. Pamiętajmy w naszej prywatnej modlitwie o wspólnotach katolickich żyjących w krajach byłego Związku Radzieckiego, gdzie wciąż odczuwa się brak kapłanów i trzeba odbudowywać życie religijne po latach ateistycznego spustoszenia.
  2. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby kościoła. Tworzony jest plan wystroju prezbiterium naszej świątyni. W najbliższe dni zamontowane zostaną nowe schody do plebanii.
  3. Zachęcamy do lektury adwentowych numerów: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Idziemy. W Niedzieli znajdziemy Dodatek kulinarny ze świątecznymi przepisami,
  4. Są jeszcze do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  5. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Leokadia Łuźniak. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…