eSPe 127 – Bądź jak Frassati!

Odnaleźć skarb

„Bł. Pier Giorgio stanowi dla nas wzorzec młodej osoby zakochanej w Bogu” – napisał ks. Michael Niemczak w liście do papieża Franciszka, w którym prosi Ojca Świętego o kanonizację Frassatiego.
„Bł. Pier Giorgio zmarł w wieku zaledwie 24 lat. Nie miał “wszystkiego do końca uporządkowanego”. Jego życie było pełne wzlotów i upadków, jak to często bywa w wieku młodzieńczym, kiedy ledwo zdajemy sobie sprawę, czym miałoby się stać nasze życie, a on przeżył ten okres w sposób heroiczny. Nie podejmował wielkich decyzji oraz nie rozeznawał ostatecznego celu życia, lecz podejmował codziennie heroiczne decyzje dotyczące miłości i to było rysem charakterystycznym jego młodości. Przez to staje się dla nas przykładem rozeznawania powołania, to znaczy jak prawdziwie kochać w sposób konkretny wszystkie osoby stawiane nam na naszej drodze” – pisze amerykański ksiądz polskiego pochodzenia.
Papież Franciszek niewątpliwie dobrze zna postać i życie Pier Giorgia Frassatiego i nie raz podawał go za przykład młodym ludziom. Czy w związku ze zbliżającym się Synodem Biskupów nt. „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania” ogłosi go świętym?

Owocnej lektury!
Przemysław Radzyński