Ogłoszenia parafialne – 19 listopada 2017 r.

1. Dziś przeżywamy 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca. Czytania mszalne przygotowują nas na powtórne przyjście Chrystusa, zwane Paruzją, która zamknie dzieje świata. Chrystus Pan przybędzie jako Sędzia – Król, by raz na zawsze oddzielić dobro od zła i – jak to mówimy w każdym Credo mszalnym – Jego panowaniu nie będzie końca.
  2. Ojciec święty Franciszek ogłosił dzisiejszy dzień Światowym Dniem Ubogich. W specjalnym orędziu wzywa nas wszystkich, abyśmy zaangażowali się by stał się on tradycją oraz konkretnym wkładem na rzecz ewangelizacji współczesnego świata. Ten nowy, Światowy Dzień, ma być wezwaniem dla naszego wierzącego sumienia, abyśmy byli coraz bardziej przekonani do tego, że dzielenie się z biednymi pozwala nam zrozumieć Ewangelię w najgłębszej jej prawdzie. „Miłujmy nie słowem, ale czynem”. Bardzo serdecznie dziękujemy za dary serca złożone w obficie wypełnionych torbach z produktami, które będziemy przekazywać potrzebującym z naszej wspólnoty parafialnej.
  3. We wtorek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, św. Joachim i św. Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu św. Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Tego dnia swoje imieniny obchodzi ks. Konrad. W intencji Solenizanta będziemy się modlić na Mszy św. o godz. 17.00.
  4. W środę podczas nowenny i Mszy św. będziemy się modlić w intencji naszego chóru parafialnego, scholi i orkiestry wspominając św. Cecylię, patronkę muzyki kościelnej.
  5. W przyszłą niedzielę, 26 listopada, będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela przed Adwentem.
  6. Siostry rozpoczynają od wtorku roznoszenie do naszych domów poświęconych dzisiaj opłatków. (od godz. 9.30)
  7. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

8. Prasa katolicka podejmuje dziś temat I Światowego Dnia Ubogich. Zachęcamy do lektury.

9. Gościmy dziś w naszej parafii p. Zygmunta Romanowskiego – świeckiego misjonarza Miłosierdzia Bożego, który przekaże świadectwo swego uzdrowienia oraz zaśpiewa piosenki, które wykonywał przed ojcem św. Janem Pawłem II w Watykanie. Występował w ponad 30 krajach. Wirtuozyjnie gra na gitarze. Za chwilę usłyszymy naszego gościa w kilkuminutowym programie, a po wieczornej Mszy św. zapraszamy na 40 – minutowy koncert dziękczynienia. Pamiątką dzisiejszego spotkania może być nabyta płyta autorska pana Zygmunta.