44 631-81-36 Kancelaria  881-159-365 Ksiądz proboszcz
 

Wizytacja kanoniczna parafii

Wizytacja kanoniczna parafii

Zgodnie z kanonem 396 Kodeksu Prawa Kanonicznego, Kardynał Grzegorz Ryś, Arcybiskup Metropolita Łódzki dokonał wizytacji kanonicznej parafii. Ostatnia miała miejsce w 2018r. Wizytację  kanoniczną poprzedziła wizytacja duszpasterska, katechetyczna oraz inżynierska.

Na początku pierwszej Mszy św.  Ksiądz Kardynał wysłuchał sprawozdania księdza proboszcza z jego posługiwania od momentu objęcia parafii. Odprawił Msze św. w intencji kapłanów posługujących w tej parafii, a na jej koniec spotkał się z grupami: Koła Różańcowe, Asysta, Chór, Kościół Domowy, Grupa Biblijna. Podczas Mszy św. o godz. 10 młodzież przyjęła sakrament bierzmowania. Podczas Mszy św. o godz. 12 zaprezentowały się: schola „Boże nutki” oraz ministranci. Ks. Kardynał odwiedził kapłanów, siostry zakonne i podpisał dokumenty kancelaryjne. O godz. 16 odbyło się spotkanie ks. Kardynała z Radą Parafialną, Zespołem Synodalnym, Caritasem, Katechetami. Wizytację zakończyła Msza św. wieczorna, podczas której została podsumowana wizytacja. Były również podziękowania ks. proboszcza oraz przedstawicieli parafii. Ks. Kardynał na koniec udzielił pasterskiego błogosławieństwa na owocną dalszą pracę.      

Comments are closed.

Post navigation

Previous Post :   
error: Zawartość chroniona przed kopiowaniem!
Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram