44 631-81-36 Kancelaria  881-159-365 Ksiądz proboszcz
 

Ogłoszenia parafialne – 22 października 2017 r.

Ogłoszenia parafialne – 22 października 2017 r.

  1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Gościmy w naszej parafii s. Bożenę, Franciszkankę Misjonarkę Maryi, która wiele lat pracowała na misjach. Na koniec Mszy św. wysłuchamy jej świadectwa, które przybliży nam rzeczywistość misyjnego Kościoła. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, modlimy się w intencji misji i misjonarzy. Dzisiaj także składając ofiary na tacę na Papieskie Dzieła Misyjne. W tygodniu misyjnym organizujemy zbiórkę makulatury. Prosimy o jej przynoszenie do kancelarii także poza godzinami otwarcia.
  1. W środę nowenna i Msza św. w intencji naszych bliskich zmarłych.
  1. Przy wyjściu ze świątyni wyłożone zostały kartki wypominkowe. Możemy na nich wypisać imiona naszych zmarłych, których pragniemy polecać Bożemu miłosierdziu we wspólnej modlitwie.
  1. W sobotę, 28 października, w liturgii czcimy św. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza.
  1. Parafia nasza otrzymała podziękowanie – Dyplom Wdzięczności za przekazanie ofiary na pojazdy misyjne w wysokości 1000 złotych w ramach Akcji św. Krzysztof 2017 – 1 grosz za 1 km. szczęśliwej jazdy, które składaliśmy przy lipcowym poświęceniu pojazdów.
  1. Zachęcamy do nabycia i lektury tygodników katolickich. Jest także kalendarz misyjny od Księży Werbistów z Pieniężna.
  1. Można jeszcze złożyć podpis broniący życia wszystkich dzieci nienarodzonych.
  1. Parafia Kaszewice organizuje Pielgrzymkę do Ziemi świętej we wrześniu przyszłego roku. Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania do Ojczyzny Chrystusa.

Dodaj komentarz

error: Zawartość chroniona przed kopiowaniem!
Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram