44 631-81-36 Kancelaria  881-159-365 Ksiądz proboszcz
 

Ogłoszenia parafialne – 15 października 2017 r.

Ogłoszenia parafialne – 15 października 2017 r.

  1. W poniedziałek, 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II. W ten sposób naród polski składa uznanie „największemu autorytetowi XX wieku”. Z tej racji jutro o godz. 8.00 odprawiona zostanie Msza św. dla klas gimnazjalnych, którym patronuje św. Jan Paweł II, a o godz. 16.00 Msza św. odpustowa w kaplicy naszych sióstr w Domu Parafialnym.
  1. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Codziennie w naszym kościele o godz. 17.30, a w niedzielę o 16.30 gromadzimy się na nabożeństwie różańcowym i wieczornej Eucharystii.
  1. W środę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie podczas różańca, nowenny i Mszy św.
  1. Przyszłą niedzielę, 22 października, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, rozpocznie się również Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”, tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła. Tego dnia będziemy gościć w naszej parafii siostrę misjonarkę. Prosimy o zgromadzenie makulatury, której zbiórka odbędzie się w tygodniu misyjnym z przeznaczeniem środków uzyskanych z jej sprzedaży na rzecz misji.
  1. Zbliża się wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych i listopad, miesiąc poświęcony ich pamięci. Wypominki to modlitwa Kościoła za naszych bliskich zmarłych. Możemy je zamawiać w formie wypominek rocznych, półrocznych i jednorazowych.
  1. W imieniu Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj Aborcję” zwracamy się z prośbą o złożenie podpisu pod projektem ustawy mającej na celu ratowanie przed zbrodnią aborcji nienarodzonych dzieci podejrzanych o niepełnosprawność lub chorobę.
  1. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: w Niedzieli przeczytamy miedzy innymi o 100. Rocznicy objawień fatimskich, Gość Niedzielny zamieszcza ciekawą rozmowę z prezydentem Andrzejem Dudą, a Idziemy pisze o Polsce różańcowej.
  1. Polećmy miłosiernemu Bogu zmarłego Stefana Białka, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek. Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram