44 631-81-36 Kancelaria  881-159-365 Ksiądz proboszcz
 

Ogłoszenia parafialne – 15 października 2017 r.

Ogłoszenia parafialne – 15 października 2017 r.

  1. W poniedziałek, 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II. W ten sposób naród polski składa uznanie „największemu autorytetowi XX wieku”. Z tej racji jutro o godz. 8.00 odprawiona zostanie Msza św. dla klas gimnazjalnych, którym patronuje św. Jan Paweł II, a o godz. 16.00 Msza św. odpustowa w kaplicy naszych sióstr w Domu Parafialnym.
  1. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Codziennie w naszym kościele o godz. 17.30, a w niedzielę o 16.30 gromadzimy się na nabożeństwie różańcowym i wieczornej Eucharystii.
  1. W środę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie podczas różańca, nowenny i Mszy św.
  1. Przyszłą niedzielę, 22 października, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, rozpocznie się również Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”, tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła. Tego dnia będziemy gościć w naszej parafii siostrę misjonarkę. Prosimy o zgromadzenie makulatury, której zbiórka odbędzie się w tygodniu misyjnym z przeznaczeniem środków uzyskanych z jej sprzedaży na rzecz misji.
  1. Zbliża się wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych i listopad, miesiąc poświęcony ich pamięci. Wypominki to modlitwa Kościoła za naszych bliskich zmarłych. Możemy je zamawiać w formie wypominek rocznych, półrocznych i jednorazowych.
  1. W imieniu Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj Aborcję” zwracamy się z prośbą o złożenie podpisu pod projektem ustawy mającej na celu ratowanie przed zbrodnią aborcji nienarodzonych dzieci podejrzanych o niepełnosprawność lub chorobę.
  1. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: w Niedzieli przeczytamy miedzy innymi o 100. Rocznicy objawień fatimskich, Gość Niedzielny zamieszcza ciekawą rozmowę z prezydentem Andrzejem Dudą, a Idziemy pisze o Polsce różańcowej.
  1. Polećmy miłosiernemu Bogu zmarłego Stefana Białka, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek. Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

error: Zawartość chroniona przed kopiowaniem!
Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram