Ogłoszenia parafialne-24 września 2017r.

1. Przeżywamy dzisiaj w naszej Ojczyźnie Niedzielę Modlitw o Trzeźwość Narodu. Wszyscy jesteśmy świadomi grzechów nadużywania alkoholu w naszych rodzinach, w miejscach pracy, nauki. Podejmijmy zdecydowaną walkę z tym złem także poprzez wytrwałą modlitwę o trzeźwość.
  2. W najbliższą środę na nowennie i Mszy św. będziemy polecać miłosiernemu Bogu naszych bliskich zmarłych.
  3. We czwartek 28 września o godz. 15.00 – w rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćki – spowiednika św. Faustyny, zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia w ramach akcji Koronka na ulicach miast świata, by wypraszać miłosierdzie dla nas i całego świata.
  4. W piątek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, a 2 października, wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają.
  5. By lepiej przeżywać niedzielną liturgię wznawiamy Spotkania Biblijne. W każdą sobotę po mszy św. wieczornej zapraszamy do Domu Parafialnego na refleksję nad Ewangelią.
  6. Najbliższa niedziela rozpocznie miesiąc różańcowej modlitwy. Codziennie będziemy spotykać się na nabożeństwach różańcowych:  w tygodniu przed wieczorną Eucharystią o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 16.30.
  7. 1 października o godz. 7.30 wyrusza pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę z racji wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Można się jeszcze zapisać u p. Pelagii Pietruszki.
  8. Ogólnopolska inicjatywa Różaniec do granic jest związana z jubileuszowym rokiem objawień w Fatimie. Sto lat temu Maryja przekazała trojgu portugalskich dzieci orędzie ocalenia: nawracajcie się, wynagradzajcie za grzechy przeciw mojemu Niepokalanemu Sercu i odmawiajcie różaniec. Celem tej inicjatywy jest podjęcie ogólnopolskiej modlitwy różańcowej przez osoby zebrane wzdłuż granic naszego kraju, w intencji Polski i całego świata. 7 października o godz. 14.00, w pierwszą sobotę miesiąca, w święto Matki Bożej Różańcowej, na granicach naszej Ojczyzny zostaną odmówione 4 części różańca. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej www.rozaniecdogranic.pl oraz na plakatach i ulotkach, które możemy dzisiaj zabrać ze sobą.
  9. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Gość Niedzielny podejmuje temat trwałości małżeństw.
  10. Jutro odbędzie się pogrzeb śp. Czesława Mikulskiego z Grudnej. Polećmy go miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…