Ogłoszenia parafialne – 10 września 2017r.

1. W miniony piątek przeżywaliśmy uroczystość odpustową Narodzenia NMP połączoną z dziękczynieniem za tegoroczne plony. Rozpoczęliśmy także Jubileusz 650 – lecia naszej wspólnoty parafialnej. Serdecznie dziękujemy za modlitwę podczas 40 – godzinnego nabożeństwa adoracyjnego oraz za liczny udział w piątkowych uroczystościach, którym przewodniczył ks. bp Marek Marczak, a szczególnie tym, którzy włożyli swój niemały trud w przygotowanie pięknych wieńców dożynkowych, chlebów i ciast. Dziękujemy asyście, ministrantom, dzieciom sypiącym kwiatki, chórowi i orkiestrze. Zapraszamy na dopełnienie naszego świętowania. Dzisiaj o godz. 15.00 na Szczercowskiej Wyspie rozpocznie się Koncert Jubileuszowy.  Oprócz strażackiej orkiestry wystąpią młodzi soliści, Kapela „Chłopaki Szczercowiaki” oraz nasz chór parafialny.
  2. W środę 13 września przypada dzień fatimski. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe z procesją po Mszy św. wieczornej.
  3. W nadchodzący czwartek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego, a w piątek wspomnienie liturgiczne – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
  4. Rozpoczynamy dzisiaj obchody Tygodnia Wychowania pod hasłem: „Maryja Wychowawczynią pokoleń”, czyli dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W tej intencji będziemy się modlić przez cały tydzień na mszach św. o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, a także do spowiedzi tych uczniów, którzy jeszcze nie skorzystali z sakramentu pojednania na rozpoczęcie roku szkolnego.
  5. Tak jak w ubiegłym roku szkolnym Eucharystia o godz. 10.00 będzie przeznaczona szczególnie dla dzieci, które od dziś będą otrzymywać pamiątkowe obrazki. Rozpoczynamy w parafii przygotowania do przyjęcia I Komunii św. uczniów z III klas – msza św. i spotkanie dla nich i dla ich rodziców 24 września o godz. 10. 00. Tego też dnia młodzież z III klas gimnazjum zapraszamy na mszę św. o godz. 17.00 i na spotkanie – w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.
  6. Siostry po wakacjach zapraszają na adorację do swojej kaplicy codziennie od godz. 15.00 do 17.00, a w soboty od 8.00 do 10.00
  7. Organizujemy tradycyjną pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę 1 października w związku ze wspomnieniem Matki Bożej Różańcowej. Zapisy u p. Pelagii Pietruszki.
  8. Pani sołtys Szczercowa przypomina, że w połowie września upływa termin płatności III-ej raty podatku rolnego i od nieruchomości. Zaprasza także na zebranie sołeckie i spotkanie z Wójtem gminy 15 września o godz. 18.00 w Gimnazjum.
  9. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w ramach tacy gospodarczej. Bóg zapłać.
  10. Zachęcamy do nabycia tygodników: Niedziela, Gość Niedzielny, Idziemy, Mały Gość Niedzielny dla dzieci z płytą.  Można także nabyć pięknie wydany i bogaty w treść Kalendarz Rolników na przyszły rok. W związku z odpustem i Jubileuszem ukazał się Biuletyn poświęcony historii naszej parafii, którego autorem jest ks. Janusz Brzozowski. Prosimy o zabranie wyłożonych na stoliku egzemplarzy, aby w każdym domu znalazł się choć jeden. Z radością  również przyjęliśmy nagranie przez naszą siostrę organistkę Janę płyty z muzyką medytacyjną. Płyty będzie można nabywać za dobrowolną ofiarę złożoną do puszki.