Ogłoszenia parafialne – 6 sierpnia 2017r.

1. Rozpoczyna się czas pielgrzymowania na Jasną Górę. W tym tygodniu będziemy gościć w naszej parafii: – we czwartek 10 sierpnia  przybędą na nocleg ok. godz. 18.00 pielgrzymi z Torunia, Chojnic i Grudziądza. Otwórzmy przed strudzonymi pątnikami swoje serca i domy, okazując im chrześcijańską gościnność.
  1. Rozpoczynamy zapisy na Pielgrzymkę Ziemi Łaskiej na Jasną Górę. Chętni z naszej parafii mogą się zgłaszać codziennie w kancelarii w godz. 9.00 – 10.00. Tradycyjny plecak na intencje, w których będą się modlić nasi pielgrzymi podczas drogi znajduję się na bocznym ołtarzu.
  1. W przyszłą niedzielę z racji 13. dnia miesiąca, nabożeństwo fatimskie po mszy św. o godz. 17.00.
  1. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia przypadają święta i wspomnienia: 8 VIII – św. Dominika, prezbitera, założyciela zakonu dominikanów. W najbliższą środę, 9 sierpnia, oddamy cześć św. Teresie Benedykcie od Krzyża, dziewicy i męczennicy – Edycie Stein, która jest współpatronką Europy. W czwartek, 10 sierpnia, przypada święto św. Wawrzyńca, diakona Kościoła rzymskiego, męczennika a 11 VIII – wspominamy św. Klarę, dziewicę.
  1. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę gospodarczą. Dziękuję także za ofiary złożone przy poświęceniu pojazdów z przeznaczeniem na środki transportu dla misjonarzy. Na ten cel przesłaliśmy ofiarę w wysokości 1000 zł.
  1. Przyszła niedziela będzie drugą niedzielą sierpnia. Jak co roku w tę drugą sierpniową niedzielę złożymy ofiary na tacę z przeznaczeniem na budowę Centrum Studiów św. Jana Pawła II w Łodzi.