Inauguracja „Synodów” Parafialnych

Dziś w południe – uroczystą Mszą święta pod przewodnictwem kardynała Grzegorza Rysia – zainaugurowano mające trwać dwa lata „synody” parafialne, których celem jest przedyskutowanie i wprowadzenie ustaleń IV Synodu Archidiecezji Łódzkiej w lokalnych wspólnotach. W Eucharystii koncelebrowanej uczestniczyli księża biskupi,  księża diecezjalni i zakonni z całej Archidiecezji oraz świeccy przedstawiciele każdej parafii. Pod koniec liturgii – otrzymali symbol synodu – świecę synodalną – która w dniu jutrzejszym zapłonie we wszystkich parafiach podczas specjalnego obrzędu inaugurującego „synod” parafialny oraz dwa dokument: Dokument Końcowy IV Synodu Archidiecezji Łódzkiej oraz Vademecum „Synodów” Parafialnych. W naszej parafii uroczysta inauguracja „Synodu” Parafialnego jutro – w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.oo.

Comments are closed.