44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne – 18 czerwca 2017 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne – 18 czerwca 2017 r.

 1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Do najbliższego czwartku codziennie nabożeństwo czerwcowe połączone z procesją eucharystyczną. W czwartek ostatni dzień oktawy – błogosławieństwo wianków. Zapraszam wszystkie dzieci na słodką niespodziankę.
 1. W piątek, 23 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie ustanowiony z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Podczas Eucharystii o godz. 18.00 będziemy prosić, aby Pan Jezus uczynił serca nasze według Serca swego oraz o święte życie dla kapłanów. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych.
 1. W ten sam dzień, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.
 1. W sobotę, 24 czerwca, przypada kolejna uroczystość – Narodzenie św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi. Tego dnia nabożeństwo czerwcowe wyjątkowo po mszy św. porannej.
 1. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli na Mszę św. w piątek o godz. 8.00. Dziękując za miniony rok nauki, będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Zachęcamy uczniów do spowiedzi.
 1. Orkiestra OSP Szczerców prowadzi nabór nowych członków. Zapisy w najbliższą środę 21 czerwca o godz. 17.00 w Domu Kultury Strażaka przy ul. Mickiewicza.
 1. W tych dniach odbywa się na Jasnej Górze Ogólnopolski Kongres Apostolstwa Trzeźwości. Uczestnicy tego spotkania modlą się o wolność od nałogów, przemianę, uzdrowienie rodzin i wszystkich uzależnionych. Przekazujemy informację, że w Bełchatowie przy ul. Czaplinieckiej 19a, w każdy poniedziałek i środę, odbywają się spotkania dla osób mających w swoich rodzinach problem alkoholowy.
 1. Księża Sercanie z Bełchatowa zapraszają na Koncert dzisiaj o godz. 16.30, a w piątek wieczorem na wspólne uwielbienie Serca Jezusowego.
 1. 9 lipca odbędzie się na Jasnej Górze Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. Zapisujemy chętne osoby na wspólny wyjazd.
 1. Od przyszłej niedzieli będzie można zamawiać intencje mszalne na rok 2018.
 1. Nasza parafia podjęła się 6 miesięcznej pomocy rodzinie syryjskiej w Aleppo. Dziś ostatnia zbiórka do puszek na ten cel. Bóg zapłać.
 1. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom, którzy włączyli się w dekorację ołtarzy i trasy procesyjnej w Boże Ciało a także za ofiary na kwiaty. Przy tej okazji dziękujemy rodzicom młodzieży bierzmowanej za dar pięknego ornatu Serca Jezusowego dla parafii. Rodzice dzieci Komunijnych ufundowali nowy kielich mszalny. Bóg zapłać.
 1. Zachęcam do nabycia i lektury prasy katolickiej informującej o ważnych wydarzeniach z życia Kościoła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post navigation

  Next Post :
Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram