Ogłoszenia parafialne – 28 maja 2017 r.

1. Dzisiaj przypada 36. rocznica śmierci sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego.
  1. W środę, 31 maja, będziemy przeżywać święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Na nowennie i mszy św. – jak w każdą ostatnią środę miesiąca, modlimy się za naszych bliskich zmarłych.
  1. W najbliższy czwartek – rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie po mszy św. wieczornej będziemy sprawowali nabożeństwa czerwcowe.
  1. 1 czerwca, w Dzień Dziecka, na Eucharystię o godz. 18.00 zapraszamy dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost.
  1. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele od godz. 17.00 podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy nabożeństwem czerwcowym wyjątkowo przed mszą św. wieczorną. Tego dnia odwiedzimy tradycyjnie chorych przed południem.
  1. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, Zielone Świątki. Modlitewnie oczekujemy na to wydarzenie odprawiając  codziennie nowennę do Ducha Świętego. Warto pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię św. wielkanocną. Wigilię tej uroczystości będziemy świętować już w sobotę, 3 czerwca. Czuwanie modlitewne rozpoczniemy po nabożeństwie czerwcowym i zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy do Ducha św. wiedząc, jak bardzo jest nam potrzebne Jego światło i pociecha.
  1. Przedstawiciele młodzieży naszej parafii wyjeżdżają tego dnia na Spotkanie Młodych na Lednicę.
  1. Gościmy dziś w naszej parafii Siostry Benedyktynki Misjonarki z miasta Bar na Ukrainie.
  2. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym przeczytamy czego mogą nas nauczyć mali mistycy z Fatimy św. Hiacynta i Franciszek oraz o pewnym przełomie w sprawie Medjugoria.