Ogłoszenia parafialne 27 marca 2022 r.

1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Zewnętrznym wyrazem radości jest różowy kolor szat liturgicznych. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa.
  2. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 16.15. Przypominamy, że za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny. Po Mszy wieczornej wysłuchamy śpiewu pieśni pasyjnych w wykonaniu studentów z Łodzi, którzy przybędą wraz z ks. Mateuszem.
  3. W środę na nowennie i Mszy św. będziemy modlić się za naszych bliskich zmarłych.
  4. Po zmianie czasu od 1 kwietnia Msze św. wieczorne będą odprawiane o godz. 17.30 i 18.00.
  5. Najbliższy piątek, 1 kwietnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Do chorych udamy się przed południem. Od godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. Mękę Zbawiciela będziemy rozważać w czasie nabożeństw drogi krzyżowej o godz. 17.30 i 18.30.
  6. W pierwszą sobotę miesiąca – nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po Mszy św. wieczornej.
  7. W sobotę przypada także 17. rocznica śmieci Św. Jana Pawła II.
  8. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy wielkopostne rekolekcje, którym będzie przewodniczył ks. Kajetan Jakubowski. Będą trwały do środy włącznie. We wtorek dzień spowiedzi. W piątek 8 kwietnia odbędzie się tradycyjna Droga Krzyżowa ulicami Szczercowa.
  9. Organizujemy wyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej na wielkopiątkowe Misterium Drogi Krzyżowej. Zapisy chętnych w zakrystii.
  10. Zachęcamy do nabycia świec w ramach akcji Wielkanocne Dzieło Caritas.
  11. Przez dwie niedziele możemy składać do puszek ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
  12. Konferencja Episkopatu Polski oraz Caritas zachęcają, aby przygotowywać paczki dla rodzin ukraińskich gdyż nadal potrzebna jest taka pomoc. Kartonowe pudełka wypełniamy żywnością, produktami dla dzieci i artykułami chemicznymi i przekazujemy za pośrednictwem parafii do Caritas w Łodzi.
  13. Polecamy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym i Niedzieli znajdziemy artykuły o poświęceniu Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.
  14. W ostatnim tygodniu do domu Ojca odszedł Franciszek Dobrowolski, l. 75 z ul. Praga. Niech Dobry Bóg okaże mu miłosierdzie i przyjmie do społeczności zbawionych: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…