Ogłoszenia parafialne 20 marca 2022 r.

1. Trwamy w okresie pokuty i nawrócenia – dziś przypada już trzecia niedziela Wielkiego Postu. Po raz kolejny słyszymy słowa Zbawiciela: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”. Bóg daje nam czas na wydawanie owoców nawrócenia. Za dwa tygodnie rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne.
  2. Zapraszamy na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym o godz. 16.15. A po mszy św. wieczornej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych ponadpodstawowych.
  3. W piątek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia. Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 17.00. Na wieczornej mszy św. będzie można złożyć przyrzeczenie Duchowej Adopcji – dziewięciomiesięcznej modlitwy za dziecko nienarodzone a matkom w stanie błogosławionym i zostanie udzielone specjalne błogosławieństwo.
  4. Nabożeństwa drogi krzyżowej w piątek o godz. 16.30 i po Mszy św. wieczornej.
  5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00 odbędzie się koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu chóru akademickiego z Łodzi, który przybędzie do naszej parafii z ks. Mateuszem.
  6. Tradycyjnie organizujemy wyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej na wielkopiątkowe Misterium Drogi Krzyżowej. Zapisy chętnych w zakrystii. Przekazujemy także zaproszenie na Pielgrzymkę do Ziemi Św. i Jordanii, którą we wrześniu organizuje parafia w Kaszewicach.
  7. Bóg zapłać za ofiary na wsparcie posługi polskich misjonarzy. Przesłaliśmy 1000 zł. zebrane w ubiegłą niedzielę. Otrzymaliśmy także od Księży Sercanów podziękowanie za zbiórkę starych monet, którymi wsparliśmy dom dziecka w Boliwii.
  8. W tym roku uczestniczymy również w akcji Wielkanocne Dzieło Caritas. Możemy nabywać kolorowe świece w kształcie wielkanocnych pisanek i paschaliki oraz świece i baranki wykonane przez siostrę Pustelniczkę z Żaru.
  9. Zachęcamy do lektury wielkopostnych numerów prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Idziemy i Przewodnika Katolickiego, (dla dzieci Mały Gość Niedzielny).
  10. Do Pana odeszli w ostatnim tygodniu: Leokadia Kucharska i Stanisław Borek. Niech Bóg okaże im swoje miłosierdzie i wprowadzi do krainy życia wiecznego.