Ogłoszenia parafialne 13 marca 2022 r.

1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu, czyli Niedziela Ad Gentes, która jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W wielu miejscach świata ofiarną pracę misyjną podejmują misjonarze duchowni i świeccy. Nie tylko niosą światło Ewangelii, ale także codzienną pomoc. Módlmy się dzisiaj za wszystkich pracujących na misjach, aby doświadczali Bożej pomocy i wsparcia ze strony wspólnoty wierzących.
  2. Dziś przypada także 9. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Módlmy się za następcę Św. Piotra, o potrzebne łaski, aby dla wszystkich był znakiem miłości Boga i wiernie prowadził Owczarnię Chrystusa.
  3. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 16.15. Zapraszamy także na nabożeństwa drogi krzyżowej w piątek o godz. 16.30 i 17.30.
  4. W sobotę, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca NMP. W naszej świątyni Msze Święte tego dnia o godz. 7.00, 10.00, 17.00 i 17.30. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Oblubieńca Maryi wypraszać Bożą pomoc dla Kościoła, naszych rodzin i archidiecezji łódzkiej, której On patronuje. Tego dnia swoje imieniny obchodzi ks. Bogdan. W intencji Solenizanta będziemy się modlić szczególnie na Mszy św. o godz. 17.30.
  5. Przekazujemy zaproszenie na Pielgrzymkę do Ziemi Św. i Jordanii, którą we wrześniu organizuje parafia w Kaszewicach.
  6. Dzisiaj odbywa się zbiórka ofiar do puszek na wsparcie posługi polskich misjonarzy. Bóg zapłać także za ofiary składane na potrzeby parafii. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.
  7. W tym roku uczestniczymy również w akcji Wielkanocne Dzieło Caritas. Od przyszłej niedzieli będziemy mogli nabywać kolorowe świece w kształcie wielkanocnych pisanek i paschaliki oraz świece wykonane przez siostrę Pustelniczkę z Żaru.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, a także do nabycia okolicznościowego wydania „Gościa Extra”, poświęconego w całości św. o. Pio.