44 631-81-36 Kancelaria  881-159-365 Ksiądz proboszcz
 

Ogłoszenia parafialne 6 marca 2022 r.

Ogłoszenia parafialne 6 marca 2022 r.

 1. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Nabożeństwo eucharystyczne po Mszy św. o godz. 10.00. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.15.
 2. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy serdecznie na drogę krzyżową w każdy piątek o godz. 16.30 i 17.30.
 3. We wtorek, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Maryi.
 4. Zapraszamy rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. na spotkanie formacyjne w środę o godz. 18.30.
 5. Najbliższa niedziela, 13 marca, będzie Niedzielą Ad Gentes – Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.
 6. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w Środę Popielcową z przeznaczeniem na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy. Przekazaliśmy 7 tys. zł. Dziękujemy także bardzo serdecznie za dary serca w postaci zebranych darów materialnych. W bardzo krótkim czasie udało się zgromadzić i zawieść w pobliże granicy 2 busy najbardziej potrzebnych Ukraińcom w tym czasie rzeczy. Dowiedzieliśmy się od s. Jany, że trafiły one do potrzebujących. Wiemy także, że pomoc jest nadal potrzebna. Prosimy więc o przekazanie produktów spożywczych i artykułów higienicznych w najbliższy wtorek do salki przy kancelarii. W związku z przybywaniem do naszego kraju uchodźców z Ukrainy prosimy także o zgłaszanie się osób, rodzin, które są gotowe przyjąć we własnym domu szukających schronienia.
 7. W Wielkim Poście Kościół zachęca nas do podejmowania dzieł miłosierdzia. Na stoliku pod chórem znajdują się skarbonki jałmużny wielkopostnej.
 8. Będziemy gościć w naszej parafii doświadczonego prawnika. W najbliższą sobotę w godz. od 10.00 do 12.00 będzie można skorzystać z darmowej porady prawnej.
 9. Rozpoczęliśmy cykl Katechez Przedmałżeńskich, które odbywają się w soboty o godz. 18.30 w Domu Parafialnym.
 10. Można już zamawiać intencje Mszy św. na przyszły rok.
 11. W prasie katolickiej przeczytamy o wojnie, dramacie ludzi na Ukrainie i pomocy dla potrzebujących. Zachęcamy do lektury.
 12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty Bóg powołał do siebie: Wiesława Kubiaczyka, Elżbietę Plewczyńską i Józefę Soboń. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram