44 631-81-36 Kancelaria  881-159-365 Ksiądz proboszcz
 

Ogłoszenia parafialne 27.02.2022r

Ogłoszenia parafialne 27.02.2022r

 1. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o pokój w Ukrainie podczas dzisiejszego nabożeństwa do Bożego miłosierdzia o godz. 16.15.
 2. Rozpoczynamy 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Obok modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach, możemy także podjąć abstynencję oraz inne wyrzeczenia w intencji tych, którzy nadużywają alkoholu lub cierpią z powodu choroby alkoholowej najbliższych.
 3. We wtorek, 1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich, którzy w trudnych czasach komunistycznego reżimu podejmowali walkę o wolność i suwerenność naszej ojczyzny. Tego dnia o godz. 10.00 w parafii w Klukach będzie odprawiona Msza św. w intencji Żołnierzy Niezłomnych – bohaterów naszego narodu.
 4. W najbliższą środę, 2 marca, przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca w Kościele czas Wielkiego Postu. To dzień, kiedy wchodzimy na drogę pokuty i nawrócenia. Zewnętrznym znakiem takiej postawy jest obrzęd posypania głów popiołem. Msze Święte tego dnia o godz. 7.00, 10.00, 17.00 i 18.30.
 5. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa mniejsze oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Do zachowania postu ścisłego zobowiązani są wierni pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Natomiast wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. W Środę Popielcową rozpoczynają się także Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. W związku z prośbą Ojca Świętego Franciszka, Środa Popielcowa będzie w tym roku obchodzona jako dzień postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności z Ukrainą.  Zebrane tego dnia ofiary na tacę będą przeznaczone  na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.
 7. W piątek, 4 marca, przypada liturgiczne święto Świętego Kazimierza, królewicza. Od 2018 roku z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski pierwszy piątek Wielkiego Postu jest Dniem modlitwy wynagradzającej i postu za grzechy wykorzystywania seksualnego małoletnich.
 8. Pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia będą nabożeństwa wielkopostne. Zapraszamy serdecznie na drogi krzyżowe w piątki o godz. 16.30 z udziałem dzieci i o 17.30 dla młodzieży i dorosłych oraz na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 16.15.
 9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  – w czwartek Godzina Święta i modlitwy o uświęcenie kapłanów i nowe powołania od godz. 16.00;
  – w piątek Adoracja Najświętszego sakramentu i możliwość spowiedzi od godz. 15.00, nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 16.15; Chorych odwiedzimy przed południem.
  – w sobotę nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 17.00.
 10. W piątek wieczorem odbędzie się zebranie katechetów naszej parafii
 11. W najbliższą sobotę rozpoczniemy cykl Katechez Przedmałżeńskich, na które zapraszamy narzeczonych pragnących zawrzeć sakrament małżeństwa. Spotkania będą odbywać się w soboty o godz. 18.30 w Domu Parafialnym.
 12. Duszpasterstwo Kobiet Archidiecezji Łódzkiej zaprasza kobiety do uczestnictwa w dwóch spotkaniach rekolekcyjnych, które odbędą się w najbliższy czwartek i piątek o godz. 18.00 w kościele NSJ w Piotrkowie Tryb. Rekolekcje zatytułowane: „Ewa – życie między obdarowaniem a zranieniem” poprowadzą siostry zakonne: Anna i Judyta Pudełko.
 13. W prasie katolickiej znajdziemy inspiracje do dobrego przeżycia Wielkiego Postu. Zachęcamy do lektury. Prenumeratorzy mogą odebrać nowe numery zamówionych czasopism.
 14. Dziś gościmy siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi z Łabuń koło Zamościa gdzie znajduje się założony 100 lat temu pierwszy dom Zgromadzenia w Polsce. Z racji tego jubileuszu siostry dzielą się historią obecności w naszym kraju i rozprowadzają swoje rękodzieła oraz książki zbierając fundusze na drogę krzyżową w Łabuńskim parku.
 15. W ostatnim czasie Bóg wezwał do siebie z naszej wspólnoty: Władysława Ochockiego, Jana Szatana, Czesławę Bilińską. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

Dodaj komentarz

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram