44 631-81-36 Kancelaria  881-159-365 Ksiądz proboszcz
 

Ogłoszenia parafialne 20 lutego 2022 r.

Ogłoszenia parafialne 20 lutego 2022 r.

 1. Dziś siódma niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się wraz z całym Kościołem, abyśmy spełniali słowem i czynem to, co podoba się Bogu. Nabożeństwo różańcowe o godz. 16.15 w intencji pokoju, a po Mszy św. – Wieczór Uwielbienia.
 2. We wtorek, 22 lutego, obchodzimy święto Katedry Św. Piotra Apostoła. To dzień naszej łączności z następcą Św. Piotra, papieżem Franciszkiem. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie, wypraszając mu Bożą pomoc i opiekę w trudzie pasterskiej posługi w Kościele.
 3. Siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi obchodzą w tym roku Jubileusz 100 – lecia obecności w Polsce. Z tej racji w przyszłą niedzielę będziemy gościć siostry z Lublina, które przybliżą nam historię swego zgromadzenia.
 4. Przekazujemy zaproszenie do udziału w wielkim wydarzeniu modlitewnym “Noc walki o Błogosławieństwo dla Polski” do parafii NMP Matki Kościoła i św. Barbary w Bełchatowie. Modlitewny Szturm do Nieba w intencji naszej Ojczyzny, rozpocznie się w sobotę 26 lutego o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim z Aktem zawierzenia Polski
  i siebie Niepokalanemu Sercu Maryi. Następnie będzie prowadzona modlitwa różańcowa, adoracja Pana Jezusa, modlitwa do świętych patronów Polski,
  a o północy – uroczysta Msza Św. w intencji naszej Ojczyzny.
 5. Pogoda ostatnich dni sprawiła wielki nieporządek na cmentarzu. Zaistniała także konieczność usunięcia ponad trzydziestoletniego, drewnianego krzyża, który zostanie zastąpiony nowym. Rozpoczynając remont kaplicy zdemontowano starą podłogę i przygotowano podłoże pod nową. Musimy jednak poczekać na drewno.
 6. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. W bieżących numerach Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Idziemy i Przewodnika Katolickiego przeczytamy między innymi: o sytuacji na Ukrainie i o atakach na Benedykta XVI.
 7. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności najstarszy nasz parafianin: Mieczysław Pabich. Polećmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

error: Zawartość chroniona przed kopiowaniem!
Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram