44 631-81-36 Kancelaria  881-159-365 Ksiądz proboszcz
 

Ogłoszenia parafialne 06.02.2022 r.

Ogłoszenia parafialne 06.02.2022 r.

  1. Dziś piąta niedziela w ciągu w roku kościelnego. Dobry Bóg gromadzi nas na Świętej Wieczerzy, aby karmić słowem i Ciałem Chrystusa. W ten sposób umacnia nas na drodze naszych codziennych zmagań.
  2. Dziś po Mszy św. o godz. 10.00 – spotkanie dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św., a w środę o godz. 18.30 spotkanie formacyjne dla ich rodziców. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
  3. W piątek, 11 lutego, przypada wspomnienie NMP z Lourdes. Ten dzień od 30 lat jest obchodzony jako Światowy Dzień Chorych. W naszym kościele na Mszy św. o godz. 7.00 i 17.00 będziemy się modlić za ludzi dźwigających krzyż cierpienia i udzielimy sakramentu namaszczenia chorych. Przed południem odwiedzimy chorych w ich domach, prosimy zgłaszać adresy w zakrystii i kancelarii.
  4. Zakończyliśmy tegoroczną wizytę duszpasterską, choć w tym tygodniu trwa jeszcze kolęda uzupełniająca. Gorąco dziękujemy za serdeczne spotkania pełne życzliwości, które pozwalają nam lepiej się poznać. Mogliśmy wspólnie pomodlić się w gronie rodziny, poświęcić wasze mieszkania i pobłogosławić domowników. Był czas na krótką rozmowę i podzielenie się radościami i troskami codziennego życia. Dziękujemy za podwożenie nas do poszczególnych miejsc kolędowania a także za smaczne posiłki. Na potrzeby kościoła złożyliście ofiary za które składamy gorące podziękowania – Bóg zapłać. Przeznaczymy je na prace remontowe naszej świątyni.
  5. W ubiegłą niedzielę słyszeliśmy o Jubileuszowej Pielgrzymce naszej archidiecezji do Rzymu w ostatnim tygodniu kwietnia. Jeśliby byli chętni z naszej parafii – prosimy o zgłoszenie, abyśmy mogli dołączyć do wspólnego wyjazdu z sąsiednimi parafiami.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  7. W święto Ofiarowania Pańskiego zebraliśmy do puszek ofiarę 500 zł. na wsparcie zakonów kontemplacyjnych. Bóg zapłać także za dzisiejsze ofiary złożone na tacę gospodarczą.
  8. W ostatnim czasie odeszły do Pana: Janina Czałko i Teresa Kwolek, mieszkające przed laty w Szczercowie. Prośmy, aby Dobry Bóg obdarzył je wiecznym pokojem: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

error: Zawartość chroniona przed kopiowaniem!
Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram