44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne – 26.12.2021 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne – 26.12.2021 r.

 1. Dziś, w ostatnią niedzielę roku, obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Naszą modlitwą otaczamy wszystkie rodziny, aby wzrastały w świętości, aby były środowiskiem umacniania wiary, nadziei i miłości. W intencji wszystkich rodzin naszej parafii, szczególnie tych, które przeżywają trudny czas modlić się będziemy podczas nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego o godz. 16.15
 2. Jutro, 27 grudnia, obchodzimy święto Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. O godz. 18.00 spotkanie członków Koła Żywego Różańca Mężczyzn.
 3. We wtorek, 28 grudnia, przypada liturgiczne święto Świętych Młodzianków. Tradycyjnie tego dnia modlimy się w intencji dzieci oraz poszanowania każdego poczętego życia. Na Eucharystię o godz. 17.00 zapraszamy rodziców z małymi dziećmi, szczególnie tymi, które w mijającym roku przyjęły sakrament chrztu św.
 4. W środę na nowennie i Mszy św. będziemy się modlić za zmarłych z naszych rodzin. Polecimy także Bożemu Miłosierdziu tych, którzy odeszli z naszej parafii w kończącym się roku.
 5. W piątek, 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. 16.30, w czasie którego podziękujemy za dary i łaski otrzymane w minionym roku, będziemy także błagać Boga o przebaczenie wszystkich naszych grzechów. O godz. 17.00 – Eucharystia. Tego dnia, choć jest to piątek, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (dyspensa).
 6. W sobotę, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2022. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego.
 7. W przyszłą niedzielę 2 stycznia o godz. 18.00 – spotkanie opłatkowe dla członków scholi “Boże Nutki” i dla ich rodziców. Zapraszamy
 8. Od wtorku rozpoczniemy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. (…) Będzie to okazja do wspólnej modlitwy z domownikami oraz rozmowy na tematy wiary oraz bieżących spraw duszpasterskich. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na planowany remont elewacji ścian zewnętrznych naszego kościoła.
  Wtorek, 28 grudnia – Bednarze i Brzezie
  Środa, 29 grudnia – Niwy
  Czwartek, 30 grudnia – Kościuszki pod lasem oraz Kościuszki od Dzbanek
  Piątek, 31 grudnia – Kozłówki
  Plan kolędy jest dostępny na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej naszej parafii. Prosimy o podwiezienie nas samochodem do danej miejscowości o godz. 9.00.
 9. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy trudzili się nad świątecznym wystrojem naszej świątyni, zwłaszcza panu kościelnemu i siostrom oraz wszystkim osobom z nimi współpracującymi. Szczególne podziękowania składamy paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Podklucza za piękne świąteczne stroiki. Bóg zapłać.
 10. Parafia nasza otrzymała liczne życzenia świąteczne, za które serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Dla prenumeratorów miesięcznik Różaniec i Tak Rodzinie – do odebrania w zakrystii.
 11. Dokładnie rok temu odszedł do Domu Ojca ks. Józef Komperda – pomódlmy się w jego intencji. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram