44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne 19.12.2021r

feature image

Ogłoszenia parafialne 19.12.2021r

 1. Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. Wykorzystajmy te kilka dni adwentowego oczekiwania na duchowe przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego, abyśmy godnie obchodzili tajemnicę narodzin Syna Bożego
 2. Dziś harcerze przekazali naszej parafii „Światełko Betlejemskie”, które pozostanie u nas do wigilii.
 3. Nasza parafia uczestniczy w akcji Caritas: „Rodzina – Rodzinie”, i przekazuje każdego miesiąca pomoc potrzebującej rodzinie syryjskiej. Zapraszamy dzisiaj, w III niedzielę miesiąca, na modlitwę różańcową o godz. 16.15 w intencji chrześcijan na Bliskim Wschodzie.
 4. Jesteśmy po Adwentowym Dniu Skupienia. Można zgłaszać jeszcze adresy osób chorych, którzy chcieliby przed świętami przystąpić do spowiedzi i przyjąć Komunię.
 5. Na roraty w środę o godz. 17.00, zapraszamy szczególnie dzieci – podsumujemy tegoroczne spotkania i przebytą drogą do Betlejem. Zapraszamy na ostatnie roraty w piątek rano.
 6. Przedświąteczne sprzątanie kościoła, ubieranie choinek i przygotowanie żłóbka, planujemy we wtorek, środę i czwartek po mszach wieczornych. Zapraszamy do pomocy wszystkie osoby chętne.
 7. W piątek, 24 grudnia, wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Św. Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w rodzinie czy sąsiedztwie. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie.
 8. Świętowanie tajemnicy Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy Mszą o północy, zwaną Pasterką. Pół godziny wcześniej zapraszamy na wspólny śpiew kolęd w oczekiwaniu na przyjścia Pana. Pozostałe Msze Św. w dzień Narodzenia Pańskiego w porządku niedzielnym.
 9. W tym roku drugi dzień świąt przypada w niedzielę – jest to święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
 10. Siostry kończą roznoszenie opłatków do naszych domów:
  Poniedziałek – 20 grudnia: ul. Kilińskiego, ul. Głowackiego, ul. Pułaskiego, ul. Poniatowskiego, ul. Konopnickiej, ul. Żeromskiego, ul. Źródlana, ul. Targowa, ul. Św. Floriana, ul. 3 Maja oraz Trakt Puszczański
  Wtorek – 21 grudnia: ul. Narutowicza, ul. Wąska, ul. Szkolna, ul. Kazimierza Wielkiego, ul. Norwida, ul. Krótka, ul. Reymonta, ul. Kochanowskiego, ul. Polna, ul. Skryta
 11. Są jeszcze do nabycia małe świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. (…)
 12. Na Fundusz Ochrony Macierzyństwa przekazaliśmy ofiarę 530 zł. zebraną do puszek w ubiegłą niedzielę. Bóg zapłać.
 13. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Do tygodnika Niedziela dołączony jest śpiewnik kolędowy, a do Gościa Niedzielnego płyta z kolędami w wykonaniu polskich sióstr karmelitanek z Islandii.
 14. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Mateusza Owczarka. Polećmy go miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post navigation

  Next Post :
Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram