44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne 12 grudnia 2021 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne 12 grudnia 2021 r.

 1. Dziś trzecia niedziela Adwentu, od pierwszych słów antyfony na wejście: „Radujcie się zawsze w Panu (…)” nazywana po łacinie „Gaudete”. Słowa te zostały zaczerpnięte z Listu Świętego Pawła do Filipian i wyrażają adwentową radość z bliskości Pana. Podkreśla ją również stosowany dziś różowy kolor szat liturgicznych.
 2. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Będziemy wypraszać Bożą pomoc, aby nasze rodziny były środowiskiem wzrostu wiary, nadziei i miłości. Dziś w II niedzielę miesiąca o godz. 16.30 – Nieszpory Niedzielne. A po mszy wieczornej spotkanie dla wszystkich kandydatów do bierzmowania z klas VII, VIII i I ponadpodstawowych.
 3. Jutro, 13 grudnia, przypada 40 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 podczas której będziemy modlić się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny. Udamy się także w procesji na cmentarz – pod pomnik poświęcony pamięci o ofiarach stanu wojennego.
 4. Od piątku, 17 grudnia, rozpoczynamy drugą część Adwentu, która stanowi bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. W naszej parafii Adwentowy Dzień Skupienia, który poprowadzi ojciec duchowny z Seminarium w Łodzi. Msze św. tego dnia o godz. 7.00, 10.00, 17.00 i 18.30. Spowiedź od 9.30 i od 16.30. Przyjadą zaproszeni kapłani z dekanatu. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z tego czasu nawrócenia. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę – niech Pan narodzi się w pełni przede wszystkim w naszych czystych sercach. Można zgłaszać adresy osób chorych, którzy chcieliby przed świętami przystąpić do spowiedzi i przyjąć Komunię św.
 5. Piątek to także dzień 85. urodzin papieża Franciszka. Pamiętajmy w naszej modlitwie o następcy Świętego Piotra i wypraszajmy obfitość Bożych darów w prowadzeniu owczarni Chrystusowej.
 6. W tym tygodniu siostry będą roznosić opłatki do naszych rodzin w następującym porządku (od godz. 9.30):
  Poniedziałek – 13 grudnia: Kolonia Szczercowska, Grudna, ul. Strumykowa, ul. Tenusa, ul. Malinowa
  Wtorek –  14 grudnia: ulice: Północna, Kwiatowa i Łąkowa oraz Załuże
  Czwartek – 16 grudnia: Podklucze
  Sobota – 18 grudnia, od godz. 12.00: Rudzisko i Marcelów
 7. W dzisiejszą niedzielę odbywa się przy wyjściu z kościoła zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Ochrony Macierzyństwa im. Stanisławy Leszczyńskiej. Centrum Służby Rodzinie w Łodzi udziela pomocy materialnej, psychologicznej i prawnej ubogim matkom w ciąży i z małymi dziećmi. Bóg zapłać za wsparcie tego dzieła.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli przeczytamy o Bożym projekcie dotyczącym szczęśliwych rodzin, dołączony jest także kalendarz na 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post navigation

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram