44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne 5 grudnia 2021 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne 5 grudnia 2021 r.

 1. Dziś druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Jednocześnie już po raz 22. obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wychodząc z kościoła możemy wesprzeć naszych braci i siostry na Wschodzie ofiarami złożonymi do puszek.
 2. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca nabożeństwo eucharystyczne po Mszy Św. o godz. 10.00.
 3. Jutro, w poniedziałek, 6 grudnia, w liturgii przypada wspomnienie Św. Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami.
 4. W Adwencie rozważamy z Maryją tajemnicę wcielenia Bożego podczas Mszy Św. roratnich: w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00 z udziałem dzieci oraz we wtorki, czwartki i soboty o godz. 7.00. Zapraszamy z zapalonymi lampionami.
 5. W środę, 8 grudnia, będziemy obchodzili Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, do której przygotowujemy się poprzez odprawianie nowenny. Msze Św. tego dnia o godz. 7.00, 10.00 i 17.00. Na Mszy św. wieczornej dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. otrzymają poświęcone medaliki i odbędzie się spotkanie organizacyjne ich rodziców.
 6. Choć planujemy Adwentowy Dzień Skupienia – 17 grudnia w piątek, to już teraz zachęcamy do korzystania ze spowiedzi świętej.
 7. W następną niedzielę 12 grudnia Mszę św. o godz. 17.00 odprawi ksiądz Roman Jaguś, który jako kleryk odbywał w naszej parafii krótkie praktyki duszpasterskie. Nowo wyświęcony kapłan udzieli także błogosławieństwa prymicyjnego.
 8. Zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania (uczniów klas VII, VIII i I ponadpodstawowych) na spotkanie formacyjne w przyszłą niedzielę 12 grudnia po Mszy św. wieczornej.
 9. Siostry roznoszą do naszych domów opłatki na stół wigilijny w następującym porządku (od godz. 9.30)
  Poniedziałek 6 grudnia: ul. Piotrkowska, ul. Cmentarna, ul. Cicha, Szubienice, Żabczanka, Podżar, Józefina, Lubośnia,
  Wtorek 7 grudnia: Kozłówki, Bednarze i Brzezie, ul. Piaskowa, ul. Leśna, ul. Południowa,
  Czwartek 9 grudnia: ul. Klonowa, ul. Jarzębinowa, ul. Wiśniowa, ul. Akacjowa, ul. Lipowa, ul. Kopernika, ul. 11 Listopada i ul. Polski Sierpień,
  Piątek 10 grudnia: Niwy i Zagadki.
 10. Są jeszcze do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 11. Składamy podziękowanie za złożone dziś w ramach tacy gospodarczej ofiary.
 12. Instytut Teologiczny w Łodzi ogłasza rekrutację na studia podyplomowe z etyki dla nauczycieli, których celem jest zdobycie uprawnień do nauczania etyki w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Studia rozpoczną się w lutym 2022 roku. Szczegółowe informacje zamieszczone są na internetowej stronie Instytutu Teologicznego.
 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, w której znajdziemy wiele wartościowych treści pomagających właściwie przeżywać czas Adwentu. Od bieżącego numeru zwiększyła się cena egzemplarza Niedzieli na 8 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram