Ogłoszenia parafialne 5 grudnia 2021 r.

1. Dziś druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Jednocześnie już po raz 22. obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wychodząc z kościoła możemy wesprzeć naszych braci i siostry na Wschodzie ofiarami złożonymi do puszek.
  2. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca nabożeństwo eucharystyczne po Mszy Św. o godz. 10.00.
  3. Jutro, w poniedziałek, 6 grudnia, w liturgii przypada wspomnienie Św. Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami.
  4. W Adwencie rozważamy z Maryją tajemnicę wcielenia Bożego podczas Mszy Św. roratnich: w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00 z udziałem dzieci oraz we wtorki, czwartki i soboty o godz. 7.00. Zapraszamy z zapalonymi lampionami.
  5. W środę, 8 grudnia, będziemy obchodzili Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, do której przygotowujemy się poprzez odprawianie nowenny. Msze Św. tego dnia o godz. 7.00, 10.00 i 17.00. Na Mszy św. wieczornej dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. otrzymają poświęcone medaliki i odbędzie się spotkanie organizacyjne ich rodziców.
  6. Choć planujemy Adwentowy Dzień Skupienia – 17 grudnia w piątek, to już teraz zachęcamy do korzystania ze spowiedzi świętej.
  7. W następną niedzielę 12 grudnia Mszę św. o godz. 17.00 odprawi ksiądz Roman Jaguś, który jako kleryk odbywał w naszej parafii krótkie praktyki duszpasterskie. Nowo wyświęcony kapłan udzieli także błogosławieństwa prymicyjnego.
  8. Zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania (uczniów klas VII, VIII i I ponadpodstawowych) na spotkanie formacyjne w przyszłą niedzielę 12 grudnia po Mszy św. wieczornej.
  9. Siostry roznoszą do naszych domów opłatki na stół wigilijny w następującym porządku (od godz. 9.30)
    Poniedziałek 6 grudnia: ul. Piotrkowska, ul. Cmentarna, ul. Cicha, Szubienice, Żabczanka, Podżar, Józefina, Lubośnia,
    Wtorek 7 grudnia: Kozłówki, Bednarze i Brzezie, ul. Piaskowa, ul. Leśna, ul. Południowa,
    Czwartek 9 grudnia: ul. Klonowa, ul. Jarzębinowa, ul. Wiśniowa, ul. Akacjowa, ul. Lipowa, ul. Kopernika, ul. 11 Listopada i ul. Polski Sierpień,
    Piątek 10 grudnia: Niwy i Zagadki.
  10. Są jeszcze do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  11. Składamy podziękowanie za złożone dziś w ramach tacy gospodarczej ofiary.
  12. Instytut Teologiczny w Łodzi ogłasza rekrutację na studia podyplomowe z etyki dla nauczycieli, których celem jest zdobycie uprawnień do nauczania etyki w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Studia rozpoczną się w lutym 2022 roku. Szczegółowe informacje zamieszczone są na internetowej stronie Instytutu Teologicznego.
  13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, w której znajdziemy wiele wartościowych treści pomagających właściwie przeżywać czas Adwentu. Od bieżącego numeru zwiększyła się cena egzemplarza Niedzieli na 8 zł.