44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne 28.11.2021

feature image

Ogłoszenia parafialne 28.11.2021

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. W pierwszej części (do 16 grudnia) będziemy pochylać się nad tajemnicą powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów. Druga część (od 17 do 24 grudnia) będzie stanowić bezpośrednie przygotowanie do celebrowania pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa na ziemię – na uroczystość Narodzenia Pańskiego. Zapraszamy dziś o godz. 16.15 na nabożeństwo do Bożego miłosierdzia.
 2. Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Trwamy w realizacji programu duszpasterskiego poświęconego tajemnicy Eucharystii, zatytułowanego „Eucharystia daje życie”. W trzecim już roku pracy duszpasterskiej będziemy pochylać się nad tematem „Posłani w pokoju Chrystusa”.
 3. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratnie. W naszym kościele będą one odprawiane w dni powszednie: w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00 ze szczególnym udziałem dzieci a we wtorki, czwartki i soboty o godz. 7.00 rano. Na sobotnie roraty zapraszamy młodzież. Przynośmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana.
 4. Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą i nawrócenia. Planujemy Adwentowy Dzień Skupienia – w piątek 17 grudnia.
 5. We wtorek, 30 listopada, przypada liturgiczne święto Świętego Andrzeja Apostoła, pierwszego z powołanych Dwunastu.
 6. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca: w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz nowe powołania od godz. 16.00; – w piątek odwiedzimy chorych przed południem, a od godz. 15.00 adoracja, którą zakończymy nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii św. pierwszopiątkowej; – w sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po Roratach o godz. 8.00.
 7. W sobotę 4 grudnia w naszej parafii uroczystość odpustowa ku czci św. Barbary, dziewicy i męczennicy. Serdecznie zapraszamy do uczczenia naszej patronki. Tego dnia niedzielny porządek Mszy św. Sumę odpustową o godz. 12.00 z procesją eucharystyczną odprawi ks. Sebastian Rogut, były wikariusz naszej parafii. Na wieczornej Mszy św. o godz. 17.00 będziemy modlić się w intencji: s. Barbary Smorul i s. Barbary Stachiewicz z racji imienin.
 8. Siostry rozpoczynają roznoszenie poświęconych opłatków na stół wigilijny według następującego porządku: (od godz. 9.30)
  Poniedziałek – 29 listopada –  ul. Praga, Kościuszki i Kościuszki pod lasem,
  Wtorek – 30 listopada – ul. Mickiewicza
  Czwartek – 2 grudnia – ul. Częstochowska, ul. Rzeczna, ul. Kącik, ul. Wschodnia, ul. Słoneczna i ul. Mokra,
  Piątek – 3 grudnia – ul. Piłsudskiego (cała), ul. Zachodnia i ul. Łaska
 9. Możemy wesprzeć potrzebujących poprzez zakup świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ta świeca już na stałe wpisuje się w tradycje przeżywania świąt Narodzenia Pańskiego.
 10. Za tydzień, drugą niedzielę Adwentu przeżywać będziemy jako Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.
 11. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym – Kalendarz Ścienny na 2022 rok z obrazami z życia Jezusa. Dla prenumeratorów nowy numer Różańca i Tak Rodzinie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram