Ogłoszenia parafialne – 21.11.2021 r.

1. Kolejny rok liturgiczny kończymy uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Dziś po sumie przed Najświętszym Sakramentem odmówimy Litanię oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. O godz. 16.15 nabożeństwo różańcowe za zmarłych a po mszy św. o godz. 17.00 – wieczór uwielbienia.
  2. 22 listopada wspominamy św. Cecylię, patronkę muzyki kościelnej. Serdecznie zapraszamy członków chóru parafialnego, scholii, dziecięcej i młodzieżowej oraz orkiestry strażackiej na Mszę św. – jutro o godz. 18.00 podczas której będziemy się modlić w intencji tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele. Z tej racji odbędzie się występ naszych artystów w sobotę po Mszy św. wieczornej.
  3. Podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszy św. w środę będziemy się modlić za naszych bliskich zmarłych. Do końca listopada możemy ofiarować za nich odpust zupełny.
  4. Zebranie katechetów odbędzie się w czwartek o godz. 18.00.
  5. W przyszłą niedzielę, 28 listopada, rozpoczniemy Adwent, czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Hasłem nowego roku duszpasterskiego będą słowa „Posłani w pokoju Chrystusa”.
  6. Poświęcimy dzisiaj opłatki na stół wigilijny, które Siostry rozniosą do naszych domów w czasie Adwentu.
  7. Przekazujemy informację o możliwości uzyskania pomocy w Poradni Psychologiczno-Terapeutycznej dla dzieci i młodzieży oraz ich rodzin w Bełchatowie. Dokładne informacje znajdują się w gablocie.
  8. Tradycyjnie w niedzielę Chrystusa Króla ofiary złożone na tacę przeznaczone są na WSD w Łodzi. W imieniu rektora i kleryków serdecznie za nie dziękujemy. Dziś także możemy złożyć ofiarę do puszek na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej. Zebrane środki zostaną przeznaczone na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce.
  9. Zachęcamy do włączenia się w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2021, nabywając tradycyjne świece, które symbolizują jedność i pamięć o potrzebujących naszej pomocy dzieciach.
  10. Polecamy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym płyta z filmem opowiadającym o beatyfikowanym wczoraj ks. Janie Masze, kapłanie –męczenniku.
  11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Janina Rojszczak l. 88 z Bednarzy, Aleksander Różański l. 65 z Podżaru, Zofia Węglewska l. 91 z Grudnej oraz Wiesław Pęciak l. 70 ze Szczercowa. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…