Ogłoszenia parafialne 14 listopada 2021 r.

1. Żyjemy w czasach ostatecznych. Świat się zmienia, lecz słowo Boga trwa na wieki. Każdy nasz udział w Eucharystii jest wyrazem naszej czujności, ufności i gotowości na spotkanie z Panem. Zapraszamy na niedzielne nieszpory o godz. 16.30.
  2. Obchodzimy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku obejmujemy szczególną modlitwą prześladowanych chrześcijan w Libanie. Możemy także wesprzeć ich swoją ofiarą złożoną do puszki. Chrześcijanie w tym kraju zmagają się obecnie z wieloma przeciwnościami. Trwający od kilku miesięcy kryzys ekonomiczny pogłębiony straszliwym w skutkach wybuchem w bejruckim porcie zabiera nadzieję kolejnym rodzinom. Bóg zapłać za dar serca, którym pomagamy potrzebującym.
  3. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy także V Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia pod hasłem: “Ubogich zawsze macie u siebie” (Mk 14, 7). Niech nasze serca i oczy będą wrażliwe na tyle, by dostrzegać potrzebujących i ubogich, którzy czasem żyją blisko nas. Bardzo serdecznie dziękujemy za dary serca złożone już w obficie wypełnionych torbach z produktami, które będziemy przekazywać potrzebującym z naszej wspólnoty parafialnej. Można jeszcze dzisiaj zabrać ze sobą pustą torbę i w najbliższym tygodniu dostarczyć ją do kancelarii bądź zakrystii. Bóg zapłać także za dzisiejsze ofiary złożone na tacę z racji Światowego Dnia Ubogich.
  4. W przyszłą niedzielę zakończymy rok liturgiczny uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Poświęcimy opłatki na stół wigilijny, które siostry będą roznosić do naszych domów. Będzie można także nabywać tradycyjne świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  5. Od bieżącego roku Światowe Dni Młodzieży w diecezjach odbywać się będą w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Nasza młodzież zaproszona jest na lokalne obchody tego dnia w najbliższy piątek 19 listopada o godz. 19.00. do parafii Narodzenia NMP w Bełchatowie.
  6. Przekazujemy informację, że osoby starsze mogą otrzymać porady od psychologa, dietetyka oraz pracownika pomocy społecznej dzwoniąc pod Wojewódzki Telefon Wsparcia dla Seniorów. Jego numer znajduje się w gablocie przed kościołem.
  7. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę gospodarczą w ubiegłą niedzielę a także za ofiary na pokrycie kosztów budowy pomnika upamiętniającego ks. Józefa Komperdę.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym dodatek o kapłanie – Janie Macha, który w najbliższą sobotę zostanie ogłoszony błogosławionym.
  9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Kazimiera Wawszczak l. 91 z Marcelowa oraz Mariusz Penciak l. 48 z Załuża. Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…