Ogłoszenia parafialne – 07.11.2021 r.

1. Dziś pierwsza niedziela listopada. Po Mszy św. o godz. 10.00 nabożeństwo eucharystyczne.
  2. Przeżywamy czas modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Do końca listopada można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.
  3. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają dzisiaj poświęcone książeczki do modlitwy. W środę o godz. 18.30 odbędzie się w kościele spotkanie formacyjne dla ich rodziców.
  4. W czwartek 11 listopada będziemy świętowali Narodowe Święto Niepodległości – 103. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Aby podziękować Bogu za odzyskaną wolność i niepodległość i prosić o dobre jej wykorzystanie, zapraszamy na Mszę Św. o godz. 10.00. Po Mszy Św. – koncert patriotyczny w wykonaniu młodzieży i parafialnego chóru. Tradycyjnie złożymy kwiaty i zapalimy znicze w miejscach pamięci narodowej.
  5. Światowy Dzień Ubogich obchodzić będziemy w przyszłą niedzielę 14 listopada. Możemy włączyć się w ogólnopolską akcję wsparcia najuboższych, wypełniając papierowe torby, żywnością lub artykułami chemicznymi i przekazując potrzebującym z sąsiedztwa lub przynieść z powrotem do kancelarii parafialnej bądź zakrystii. Zebrane w ten sposób dary zostaną rozdane potrzebującym w naszej parafii. Zachęcamy do zabrania ze stolika pod chórem papierowych toreb.
  6. W sobotę 13 listopada o godz. 12.00 Msza św. z racji Jubileuszu 100 lecia diecezji łódzkiej z modlitwą za zmarłych. Pamiętamy szczególnie o zmarłym rok temu ks. Antonim Pietrasie.
  7. Przekazujemy zaproszenie na Kurs Nowe Życie, który odbędzie się w kościele Panien Dominikanek w Piotrkowie Tryb. w dniach 13-14 listopada oraz w kościele Księży Sercanów w Bełchatowie w dniach 19-21 listopada. Kurs Nowe Życie jest szansą na lepszą jakość każdej dziedziny życia. Zapisy na powyższe kursy – na stronach internetowych parafii.
  8. Dzisiaj wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszki na pokrycie kosztów związanych z wykonaniem pomnika upamiętniającego zmarłego naszego proboszcza, ks. Józefa Komperdę. Dziękujemy tym, którzy pragną dołożyć swoją cegiełkę do tego dzieła wyrażającego wdzięczność parafian ze Szczercowa za 36-letnią posługę kapłańską. Zdjęcie ukazujące pomnik znajduje się na stronie internetowej naszej parafii oraz w gablocie przed kościołem.
  9. Składamy serdeczne podziękowanie za dzisiejsze ofiary złożone na tacę gospodarczą.
  10. Niech naszej listopadowej refleksji nad przemijaniem towarzyszy dobra lektura prasy katolickiej.
  11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła śp. Helena Woszczyk, l. 93. Polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…