Ogłoszenia parafialne 24 października 2021 r.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, w którym będziemy otaczać modlitwą i wsparciem materialnym szczególnie tych, którzy głoszą Chrystusa na wszystkich kontynentach świata. Dzisiejszy różaniec w intencji misji, a po Mszy św. o godz. 17.00 – Wieczór Uwielbienia.
  2. Przed nami ostatni tydzień października. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe.
  3. W środę na nowennie i Mszy św. modlić się będziemy za naszych bliskich zmarłych.
  4. Noc świętych” to nabożeństwo szczególnie dla młodzieży organizowane jest w przyszłą niedzielę 31 października w parafii Narodzenia NMP w Bełchatowie. Rozpoczęcie o godz. 19.30.
  5. 1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych nie tylko nawiedzamy groby, ale mamy także obowiązek uczestniczenia we Mszy Św. W naszym kościele będą one sprawowane o godz. 8.00 i 10.00, a o godz. 12.00 na cmentarzu. Po niej wyruszy procesja w której będziemy modlić się za zmarłych z naszych rodzin polecanych w wypominkach jednorazowych. Tradycyjnie na cmentarzu odbędzie się zbiórka ofiar na Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi.
  6. We wtorek, 2 listopada w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tzw. Dzień Zaduszny. W naszym kościele tego dnia sprawujemy trzy Msze Święte w następujących godzinach: 7.00, 10.00 i 17.00. Po Mszach św. modlitwy za zmarłych. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy wypominki roczne, półroczne i jednorazowe.
  7. Przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar odpustu zupełnego.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest do nabycia także nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.