Ogłoszenia parafialne 17 października 2021 r.

1. Wczoraj w Łodzi miało miejsce uroczyste otwarcie etapu diecezjalnego  XVI  Synodu  Powszechnego, który Ojciec św. rozpoczął w Rzymie. Jego tematem są słowa: „Ku Kościołowi  synodalnemu:  komunia,  uczestnictwo i  misja”. Za tydzień, w niedzielę misyjną, nastąpi inauguracja tego synodu w parafiach naszej archidiecezji.
  2. Jutro przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, który zanim rozpoczął kroczenie drogą Pańską, był lekarzem. Tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia.
  3. W piątek 22 października wspominamy w Kościele św. Jana Pawła II.
  4. By lepiej przeżywać niedzielną liturgię wznawiamy Spotkania Biblijne. W każdą sobotę po mszy św. wieczornej zapraszamy do Domu Parafialnego na refleksję nad Ewangelią.
  5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej – Wieczór Uwielbienia. Do wspólnej modlitwy zapraszamy szczególnie młodzież przed bierzmowaniem.
  6. Przypominamy, że codziennie w Roku Jubileuszu 100 – lecia diecezji łódzkiej trwa w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu w milczeniu, która rozpoczyna się Koronką do miłosierdzia Bożego. Jest tak wiele spraw, które trzeba omawiać z Bogiem, tak wielu ludzi prosi nas o modlitwę, w tylu momentach życia potrzebujemy konkretnej interwencji Bożej, dlatego adoracja to jest właśnie czas, w którym możemy wszystko wypowiedzieć przed Bogiem w osobistym spotkaniu.
  7. Parafia nasza otrzymała podziękowanie – Dyplom Wdzięczności za przekazanie ofiary na pojazdy misyjne w ramach Akcji św. Krzysztof 2021, które składaliśmy przy lipcowym poświęceniu pojazdów. Wdzięczni misjonarze w każdą pierwszą sobotę miesiąca ofiarują Msze św. i modlitwę w intencji wszystkich Ofiarodawców.
  8. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Wychodząc ze świątyni, prosimy o zabranie kartek wypominkowych.
  9. W związku z tygodniem misyjnym ogłaszamy zbiórkę starych, wycofanych z użycia monet i banknotów a także drobnych pieniędzy będących aktualnie w obiegu polskich groszy czy zagranicznych centów, funtów, koron. Zbiórką tą wspieramy dożywianie i edukację dzieci w Boliwii i na Filipinach, gdzie pracują Księża Sercanie.
  10. W gablocie przed kościołem znajdują się informacje o pielgrzymce do Torunia na uroczystość XXX – lecia Radia Maryja.
  11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego przeczytamy m. in. o świętych nauczycielach.
  12. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: Zbigniew Kubiaczyk z Rudziska l. 43 i Janina Pędziwiatr ze Szczercowa l. 63. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…