44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne – 10.10.2021r.

feature image

Ogłoszenia parafialne – 10.10.2021r.

  1. Obchodzimy dziś 21. Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszki na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży.
  2. Zapraszamy na procesję różańcową ulicami Szczercowa w najbliższą środę 13 października. Nie będzie tego dnia nabożeństwa różańcowego w kościele. Po Mszy św. o godz. 18.00 wyruszymy z figurą Pani Fatimskiej i lampionami i rozważając tajemnice różańcowe. Przejdziemy następującymi ulicami: św. Floriana, Pułaskiego, Konopnickiej, Mickiewicza, Kopernika, Akacjową, Lipową, Kilińskiego. Procesja różańcowa będzie świadectwem naszej wiary. Zapraszamy na nią także młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Zachęcamy jednocześnie do włączenia się do Kół Żywego Różańca, które mają swoje spotkania w trzecie niedziele miesiąca po Mszy św. o godz. 10.00. Chcemy utworzyć nowe koło różańcowe dla mężczyzn. Prosimy chętne osoby, które chcą odmawiać codziennie jeden dziesiątek różańca, aby zgłosiły się w zakrystii, czy kancelarii. Modlitwa w ramach koła różańcowego przynosi większe owoce.
  3. W czwartek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej.
  4. W piątek, 15 października, obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają ból po stracie dziecka.
  5. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Przyjmujemy już na wypominki. Prosimy, aby troska o groby zmarłych na naszym cmentarzu była złączona także z troską o sąsiednie groby i alejki. Śmieci wyrzucajmy tylko w miejsca do tego przeznaczone, nieprzymocowane wazony pod wpływem wiatru mogą uszkodzić płytki wokół grobów, niekiedy ławeczki uniemożliwiają przechodzenie między grobami. To tylko kilka przykładów skarg, które się pojawiają w związku z naszym cmentarzem. Kierujmy się roztropnością i bądźmy wyrozumiali względem siebie.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy gościć ks. Krzysztofa, pracującego na Ukrainie. Przed tygodniem misyjnym wesprzemy ofiarą jego misyjne posługiwanie na Wschodzie.
  7. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę z przeznaczeniem na wsparcie Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Dziękujemy także za ofiary z ubiegłej niedzieli na tacę gospodarczą.
  8. Polecamy prasę katolicką w której znajdziemy opis aktualnych wydarzeń z życia Kościoła i świata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram