44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne – 3 października 2021 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne – 3 października 2021 r.

 1. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Będziemy rozważali tajemnice Boże, wzywali wstawiennictwa Matki Bożej i przedstawiali Bogu codzienne sprawy. Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach. To piękna praktyka, a przede wszystkim najpiękniejsze świadectwo wiary, kiedy to rodzina razem modli się za siebie. Każdego dnia zapraszamy na nabożeństwo różańcowe do kościoła o godz. 17.15 ( w niedziele o 16.15) Dzieci spotykają się na różańcu szczególnie w poniedziałki i środy a w piątki – młodzież.
 2. Dziś po mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie dla uczniów pierwszych klas szkoły ponadpodstawowej  – kandydatów do bierzmowania. 
 3. W imieniu Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi zapraszamy na misterium poświęcone odejściu do nieba św. Franciszka – Transitus w wigilię liturgicznego wspomnienia tego świętego – w dzisiejszą niedzielę o godz. 19.00.
 4. Otoczmy szczególną modlitwą dzieci pierwszokomunijne, którym dzisiaj na Mszy Św. o godz. 10.00 wręczymy ich pierwsze pobłogosławione różańce. Ich rodziców zapraszamy na I spotkanie formacyjne w środę o godz. 18.30 w Domu parafialnym.
 5. Jutro po Mszy św. wieczornej odbędzie się kolejne spotkanie z przedstawicielami wspólnoty Galilea, która uczestniczyła w rekolekcjach ewangelizacyjnych w naszej parafii.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Przeżyjemy go w tym roku jako liturgiczne wspomnienie NMP Różańcowej. Obok kilku Kół Różańcowych w naszej parafii powstało także Męskie Koło Różańcowe św. Józefa. Zapraszamy na spotkanie mężczyzn, którzy je tworzą w czwartek po nabożeństwie różańcowym i Mszy św.
 7. W sobotę 9 października o godz. 12.00 Msza św. i nabożeństwo różańcowe w cyklu comiesięcznych spotkań modlitewnych w kościołach Jubileuszowych. Tego dnia nie będzie codziennej adoracji i nabożeństwa różańcowego wieczorem.
 8. Także w sobotę odbędzie się Pielgrzymka grup Żywego Różańca naszej archidiecezji do sanktuarium Matki Bożej Łaskiej. Zapisujemy chętnych na wspólny wyjazd.
 9. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić 21. Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz Kościoła w Polsce.
 10. Składamy serdeczne podziękowanie za dzisiejsze ofiary złożone na tacę gospodarczą. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Tradycyjnie w Dzień Papieski odbywa się zbiórka ofiar do puszek na stypendia dla uzdolnionej młodzieży.
 11. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Wanda Szczepańska l. 70 z Marcelowa. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram