44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne 12 września 2021 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne 12 września 2021 r.

 1. Wielką radość przeżywa dziś Kościół z powodu beatyfikacji ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia i matki Elżbiety Róży Czackiej. Niech nowi błogosławieni staną się od dziś naszymi orędownikami przed Bogiem i wypraszają potrzebne nam łaski.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców z racji przypadającego 18 września święta patrona dzieci i młodzieży – św. Stanisława Kostki. Zapraszamy dziś na Nieszpory niedzielne o godz. 16.30.
 3. Jutro po Mszy św. nabożeństwo fatimskie.
 4. We wtorek 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego.
 5. Jubilaci, którzy w 2019 i 2020 r. przeżywali 50 – lecie małżeństwa z naszej gminy zaproszeni są na Mszę św. dziękczynną w czwartek o godz. 13.00.
 6. W najbliższą niedzielę rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje ewangelizacyjne w ramach trwającego Jubileuszu 100-lecia diecezji łódzkiej. Poprowadzi je ks. Wojciech Mleczko, Zmartwychwstaniec wspólnie z osobami ze Wspólnoty Chrystusa Zmartwychwstałego GALILEA. Dokładny program znajduje się w gablocie, na stronie internetowej parafii, a także na karteczkach pod chórem, które prosimy zabrać do każdej rodziny. Serdecznie zapraszamy, by skorzystać ze szczególnego czasu łaski jakim są rekolekcje.
 7. W minioną środę przeżywaliśmy uroczystość odpustową Narodzenia NMP połączoną z dziękczynieniem za tegoroczne plony. Serdecznie dziękujemy za modlitwę podczas 40 – godzinnego nabożeństwa adoracyjnego oraz za liczny udział w Sumie odpustowej. Dziękujemy szczególnie tym, którzy włożyli niemały trud w przygotowanie pięknych wieńców dożynkowych, chlebów i ciast. Dziękujemy asyście, ministrantom, chórowi i strażakom.
 8. Na początku roku szkolnego zapraszamy do włączenia się w działalność grup, które istnieją przy naszej parafii: schola dziecięca – „Boże Nutki” spotyka się w soboty o godz. 11.00, schola młodzieżowa o godz. 13.30, Liturgiczna Służba Ołtarza – ministranci mają swoje zbiórki w soboty o godz. 11.30. W piątki wieczorem o godz. 19.00, odbywają się spotkania formacyjne dla młodych.
 9. Ekumeniczna Szkoła Biblijna oraz Szkoła Katechistów w Łodzi kontynuują swoją działalność i zapraszają chętnych do pogłębienia życia chrześcijańskiego.
 10. Organizujemy tradycyjną pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę na spotkanie Rodziny Różańcowej w niedzielę 3 października. Zapisy u p. Pelagii Pietruszki.
 11. Składamy podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę: na Afganistan przekazaliśmy 650 zł. oraz na tacę gospodarczą. Bóg zapłać.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Wiele miejsca poświęca ona dzisiejszym beatyfikacjom. Jest do nabycia specjalny numer Gościa Niedzielnego dedykowany nowym błogosławionym.
 13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Janina Kurzyńska, l. 79 z Załuża i Piotr Toporski, l. 80 z ul. Żeromskiego. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram