44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne – 29 sierpnia 2021 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne – 29 sierpnia 2021 r.

 1. Czas urlopów i wakacji, który się kończy, był dla wielu z nas okazją do pogłębienia więzi z Bogiem, szukania i rozpoznawania znaków Jego obecności i błogosławieństwa.
 2. Witamy bardzo serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej nowego księdza wikariusza – ks. Bogdana Wereckiego. Życzymy obfitości Bożych łask w realizacji powołania kapłańskiego zgodnie z mottem jakie umieścił na swoim obrazku prymicyjnym, by przez posługę słowa i miłosierdzia ukazywać ludziom dobroć Boga.
 3. W środę, 1 września rozpocznie się nowy rok szkolny. Msza Św., ze szczególną prośbą o błogosławieństwo Boże, światło Ducha Świętego na czas edukacji dla uczniów i wszelkie potrzebne łaski dla wychowawców, nauczycieli i rodziców, zostanie odprawiona w naszym kościele o godz. 8.00. Serdecznie zapraszamy.
 4. W środę także będziemy obchodzić 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny na wszystkich frontach.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Godzina Święta w czwartek od 17.00 i modlitwy o nowe powołania do służby w Kościele. W piątek odwiedziny u chorych i seniorów naszej parafii z posługą sakramentalną przed południem. Pierwszopiątkowa adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 i możliwość spowiedzi. Zachęcamy wszystkich,
  a szczególnie uczniów, do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok nauki. Pierwszosobotnia Msza Święta z nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca Maryi wyjątkowo o godz. 7.00 rano.
 6. Jesteśmy zaproszeni w dniach od 1 do 8 września do włączenia się w nieustanną modlitwę adoracyjną do kościoła księży Sercanów w Bełchatowie w ramach wrześniowej ewangelizacji naszej archidiecezji w roku jej Jubileuszu.
  7.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, przynoszącego ubogacenie naszej wiary i mądrości życiowej. Są do nabycia tygodniki: Gość Niedzielny, Idziemy, Niedziela, Przewodnik Katolicki i Mały Gość Niedzielny dla dzieci. Dla prenumeratorów w zakrystii są do odebrania wrześniowe numery: Różańca i Tak rodzinie. 12 września odbędą się dwie beatyfikacje: Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej. Pomocą w przygotowaniu się do tego wydarzenia może być mała książeczka ukazująca bogactwo życia duchowego Prymasa Tysiąclecia i założycielki Zakładu dla Niewidomych w Laskach. Do nabycia pod chórem.
 7. Dom Seniora „Pomocna Dłoń” w Kaszewicach oferuje dla pensjonariuszy pobyt całodobowy w pokojach jedno i dwuosobowych z łazienkami. W ofercie własna kuchnia, dobrze wyposażona sala rehabilitacyjna, biblioteka, kaplica z opieką duszpasterską. Ponadto Dom oferuje pobyt dzienny dla pensjonariuszy z okolic Kaszewic. Bliższe informacje można uzyskać na stronie internetowej www.domseniora-kaszewice.pl lub pod nr. tel.: 792 723 294, 606 324 304.
 8. W tym tygodniu, w piątek 3 września wspominamy w liturgii św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła, patrona naszego księdza arcybiskupa Grzegorza Rysia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post navigation

Previous Post :   
Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram