44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne 22 sierpnia 2021 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne 22 sierpnia 2021 r.

  1. Na Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej pielgrzymują pątnicy z naszej archidiecezji. Dziś w południe przybędzie do nas Pielgrzymka Ziemi Łaskiej, z którą wyruszą w dalszą drogę reprezentanci naszej parafii. Będziemy im towarzyszyć duchowo odmawiając wspólnie w kościele, od niedzieli do czwartku, pół godziny przed wieczorną Mszą św. różaniec. Do plecaka intencji można jeszcze dodać swoje prośby i podziękowania, które pielgrzymi dołączą do modlitwy podczas drogi na Jasną Górę. Dziś Wieczorem przybędzie na nocleg Pielgrzymka z Aleksandrowa Łódzkiego. Jutro rano wyruszą w dalszą drogę.
  2. Nadchodzi czas dziękczynienia za tegoroczne zbiory. Dzisiaj odbywają się u nas, w ramach Dni Szczercowa – Gminne Dożynki. O godz. 14.00 – Msza św. podczas której podziękujemy za tegoroczne plony. Dożynki parafialne będą połączone tradycyjnie z naszym odpustem 8 września.
  3. W środę na nowennie i Mszy św. modlić się będziemy za naszych bliskich zmarłych.
  4. Zgodnie z decyzją ks. Arcybiskupa posługę w naszej parafii w miejsce ks. Mateusza podejmie ks. Bogdan. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 8.00 powitamy nowego Ks. Wikariusza.
  5. W roku Jubileuszu naszej diecezji jesteśmy zaproszeni do udziału we wrześniowych wydarzeniach ewangelizacyjnych. Oprócz spotkań w Łodzi dwa odbędą się na naszym terenie. Od 1 do 8 września będziemy mogli włączyć się w Jerycho modlitewne w kościele Księży Sercanów w Bełchatowie. W dniach od 19 do 22 września w stacyjnych kościołach jubileuszowych – również i u nas w Szczercowie, odbędą się rekolekcje ewangelizacyjne.
  6. W kancelarii parafialnej można obejrzeć i zamówić Fotokronikę poświęconą ks. Józefowi Komperdzie.
  7. W tygodniku Niedziela przeczytamy o wierze, która łączy ludzi, w Gościu Niedzielnym – jak skutecznie przekazywać wiarę w rodzinie. Zachęcamy do lektury.
  8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: śp. Jan Wańdoch l. 61 z Rudziska. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram